Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi 2. aşama altyapı tamamlama işini kazanan firma belli olduTCDD, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi (II)

Kolin İnşaat 247.7 milyon liralık teklifle Kırıkkale-Yerköy (2. aşama) altyapı tamamlama işine ait ihaleyi kazandı.
Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesinin, Kırıkkale-Yerköy (2. aşama) altyapı tamamlama işine ait ihale ilanı T.C Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD) tarafından 2016/362969 ihale kayıt numarası ile duyuruldu ve ihaleye ait değerlendirme çalışmaları tamamlandı.

Kolin İnşaat 247.7 milyon liralık teklifle ihaleyi kazandı. Diğer taraftan, Akkol Madencilik+Elron İnşaat+Al-Ga İnşaat grubunun teklifi değerlendirme raporlarına göre ikinci sırada yer aldı. Kaynakların raporuna göre ihale sonucu firmalarla görüşüldü ve yasal itiraz süreci başlatıldı. Kontrat imzalama süreci ihaleye itiraz olmazsa gerçekleşecek. Bununla beraber TCDD herhangi bir itiraz olması durumunda bunu değerlendirmek durumunda.

İhale Süreci:
43 şirket ve/veya grup yaklaşık maliyeti 362,718,067 TL olan ihaleye katıldı. SDB Madencilik+Burkay İnşaat grubu 223.9 milyon TL ile en düşük teklifi verdi. Kolin İnşaat 247,750,518.20. liralik teklifle ihaleyi kazandı.

Kaynak : www.tebahaber.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.