CHP’li Girgin, Denizli-Aydın-Çine-Yatağan-Milas-Güllük Demiryolu Projesini SoruduPlan ve Bütçe Komisyon üyesi CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Güney Ege ekonomisi için adeta bir şah damarı rolü üstlenecek Denizli-Aydın-Çine-Yatağan-Milas-Güllük demiryolu projesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’a yazılı soru önergesiyle sordu.

Girgin; 2007 yılından beri kamuoyu gündemini meşgul eden, o zamandan bugüne her hükümet döneminde ele alınmasına rağmen akıbeti yılan hikayesine dönen Güneyege bölgemizin iç kesimlerinde üretilen ham madde ve yerli ürünleri Güllük Limanı üzerinden ihracatla buluşturacak Denizli – Aydın – Çine – Yatağan – Milas – Güllük Demiryolu Projesi konusunda kamuoyunda büyük bir beklenti olduğunu ama bu beklentinin hala karşılanmadığını vurguladı.

CHP’li Girgin; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a şu soruları yöneltti:

1) TCDD 3. Bölge Müdürlüğünce etüd çalışmaları yapılan Denizli – Aydın – Çine – Yatağan – Milas – Güllük Demiryolu Projesi ne aşamadadır.?

2) 2017 Yılı Merkezi Bütçe Kanun Tasarısı ile ilgili gerçekleşen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Toplantısında dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın; “ O konuda çalışmamız var.” dediği projeye siz nasıl bakıyorsunuz?

3) Bakanlığınız bölgemiz ile ilgili planlamalarını sadece turizm gelirlerini baz alarak mı yapmaktadır, yoksa bölgemizin büyük ihracat potansiyelinden daha fazla katma değer çıkaracak turizm dışı sektörlere ait yatırım planlamaları var mıdır? Diye sordu.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.