Bursa’nın Beklediği Hızlı Tren ve Otoyol İçin Son Tarih

bursanin bekledigi hizli tren ve otoyol icin son tarih
bursanin bekledigi hizli tren ve otoyol icin son tarih

24 Haziran seçimleri ile birlikte başladığı AK Parti Bursa Milletvekilliği görevinde 6 ayı geride bırakan Mustafa Esgin, Bursada Bugün’e konuştu. Bursa ile ilgili takipçisi olduğu çalışmalarda gelinen noktayı açıklayan AK Parti Bursa Milletvekili, hızlı tren ve otoyol müjdesini verdi.


Bursa’nın öncelikli konusu olarak İstanbul-İzmir otoyol projesini nitelendiren AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, “Şehrimiz zaten Osmangazi Köprüsü ile birlikte İstanbul ile bir entegrasyon sürecine girdi. Önümüzdeki yıl beklenenden ve taahhüt edilen süreden daha önce çalışmalar bitiyor. Otoyol’un bitmesiyle birlikte İstanbul-İzmir arası 3.5 saate inerken, Bursa-İzmir arası ise 2 saate düşecek. Umuyoruz ki 29 Ekim 2019’da Cumhuriyet tarihinin çılgın projesini açarak kutlamamızı gerçekleştiririz. Bursa bu noktada kavşak konumunda yerini alıyor.

29 EKİM’LER AÇILIŞ ŞÖLENİ OLACAK

Bursa kamuoyunun uzun yıllardır beklediği hızlı tren projesi hakkında da konuşan Mustafa Esgin, “7 Ekim’de, Kızılcahamam kampımızda bu konuyu aktarmıştık. Projede jeolojik etütler sonucu gecikmeler oluştu. Gerek TCDD Genel Müdürlüğü gerekse Ulaştırma Bakanlığımız konunun yakın takipçisi olarak çalışmalarını sürdürüyor. Yüzde 60 gerçekleşme oranı olan hızlı tren projesini 2020 yılında yine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında hizmete sokmayı arzuluyoruz.

‘HIZLI TREN İHRACATA DA YARAYACAK’

Hızlı tren projesi ile yalnızca yolcu taşıması değil ticari anlamda da büyük rahatlık sağlanabilecek. Geçitten Osmaneli’ye kadar olan hatta yük taşımacalığı da yaparak hem ekonomiye katkı hemde projenin kendisini amorti etmesine hız kazandırılacak. Günümüzde Bursa ihracatının yüzde 78’i karayolu ile yapılıyor ve oldukça maliyetli oluyor. Hızlı tren projemiz sayesinde limanlara ulaşım daha kolay sağlanacak” diye konuştu. (Bursadabugün)


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar