Düzce Belediye Başkanı Ay: “Tramvay Hastaneye Kadar Gidecek”

duzce belediye baskani ay tramvay hastaneye kadar gidecek
duzce belediye baskani ay tramvay hastaneye kadar gidecek

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Erguvan Sosyal Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında ulusal ve yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. Ay, İstanbul caddesinde nostaljik olarak bulunan tramvayın belediye ile hastane arasında hizmet vereceğini söyledi.

Ankara’da düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldığını ifade eden Başkan Ay burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ifade ederek “biliyorsunuz dün Ankara’da Cumhurbaşkanımız başkanlığında başkanlar toplantısı vardı. Ben de oradaydım ve bizzat söz alarak Cumhurbaşkanımıza bazı konularda bilgiler aktardım. Öncelikle kendisine Otoyol bağlantımızın açılmasından dolayı teşekkür ettim. İki tane soru sordum; inşaat yapan firmalardan alınan otopark ücretlerindeki düzenleme Haziran’da bitti ve uzatıldığı halde daha sonra tekrar Eylül’e çekildiğini öğrendik. Bu konuda kendisi 6 ay daha uzatılması konusunda talimat verdi diye konuştu.

“Caddede Hiçbir Maddi Kayıp Yok”

İstanbul Caddesinin trafiğe açılması konusuna da açıklık getiren Başkan Dursun Ay caddeye yapılan yatırımlarda herhangi bir zarar söz konusu olmadığının altını çizerek “İstanbul Caddesi ile ilgili esnaftan çok sayıda dosyalar geldi. Banka müdürleri de akşam saatlerinde caddede vatandaş kalmıyor, caddeyi trafiğe açar mısınız diye çok talepler oldu. Esnafımız kirasını ödeyemez hale gelmişti. Bu konuda istişare ettik, valiliğimiz, kurum kuruluşlarımız ile ve trafiğe açma kararı aldık. Biliyorsunuz dubalar olduğu gibi kaldı. Yaz aylarında kalabalık olduğunda yine burayı akşam saatlerinde araç trafiğine kapatabiliriz. Mali bir kayıp yok burada. Dubalar olduğu gibi kaldı. Etkinliklerde, yaz aylarında vatandaşların yoğun olduğu zamanlarda yine araç trafiğine kapatabileceğiz. Araç parkı da yasaklanacak, 5 dakika parklanma sonrası araçlar çekilecek. Bu konuyu emniyet ile görüşme aşamasındayız. Takdir edersiniz ki yüzde 55 oranında esnaf cadde kapansın dedi, vatandaş da öyle. İlerleyen zamanda beklenen ilgi olmadı. Esnaflar bize faturasını getirdi. Batmanın eşiğine gelmişler, bankalar para aktarımının riskli olduğunu söylediler. Sadece İstanbul caddesini düşünmemek lazım. Yan sokaklar daha büyük zarar gördü. Tamamen kepenk indirme noktasına geldiler” dedi.

Ayrıca İstanbul Caddesi’nde kullanılan nostaljik tramvayın güzergahını uzatacaklarını ifade eden Başkan Dursun Ay, “Tramvayın mesafesi kısa. Askerlik şubesi önünde tramvay hangarı yolu kapatıyor. Biz onu askerlik şubesi önünden kaldıracağız. Tramvayı hastane önüne kadar götüreceğiz. Kısa sürede belediye ile hastane arasında taşımacılık yapacak” dedi.

“Trafik Yoğunluğu Kısa Sürede Ortadan Kalkacak”

Fiskobirlik Kavşağında yaşanan trafik yoğunluğu hakkında konuşan Başkan Dursun Ay “Fiskobirlik kavşağında yaşanan trafik yoğunluğu konusunda emniyet ile görüşme halindeyiz. TEM Otoyol bağlantısı açıldıktan bizim orası için bir tüp geçit yapımı vardı. O uymadı, ilerleyen zamanlarda yapılacak. Doğu Batı yönünde bir tüp geçit olacak. Yolu tamamen açacağız. Doğu Batı yönünde geçiş olmazsa yani Kervan kavşağına trafik aktarılırsa trafik sorunu kalmayacak diye düşünüyoruz. Trafik Doğu Batı yönünde kesilirse başarılı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar