Trabzon’da Üretilen Elouali İsimli Balıkçı Teknesi Suya İndirildi

Trabzon’da Üretilen Elouali İsimli Balıkçı Teknesi Suya İndirildi
Trabzon’da Üretilen Elouali İsimli Balıkçı Teknesi Suya İndirildi

Trabzon’da Üretilen Elouali İsimli Balıkçı Teknesi Suya İndirildi; Trabzon’un Sürmene ilçesinde bulunan Çamburnu Tersanesi’nde, yapımı tamamlanan “Elouali” isimli balıkçı teknesi, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun katılımıyla düzenlenen törenle suya indirildi.


Trabzon’da, özellikli bir balıkçı teknesinin, Fas’ta iş gören iş adamları için üretilmesinin son derece önemli olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, “Bu durum esasında, Trabzon’daki girişimci ruhun, bizim insanlarımızın neler yapabildiğinin açık göstergesidir” dedi.

Elouali Balıkçı Teknesi

Trabzon’un ihracat rakamının Kasım ayı itibariyle geçen yılın üzerine çıktığını ifade eden Zorluoğlu şöyle konuştu: “Bu geminin yapımını gerçekleştiren Mimarine Şirketi’nin yöneticilerini kutluyorum. Bu çalışmanın siparişini veren ve bugün teslim almak için aramızda bulunan Elouali ailesine yürekten teşekkür ediyorum. Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğinden bana verilen bilgiye göre, Trabzon menşeili firmaların ihracatları, geride bıraktığımız Kasım ayına kadar 1 milyar doları aştı. Bu, geçen yıla göre hayli yüksek bir rakamı ifade ediyor? Bu ihracat sadece fındıktan ibaret değil, içinde böyle ürünlerde bulunuyor. Bambaşka alanlarda ihraç ürünlerimiz var. İnşallah Trabzon’umuzun ihracatı daha da ileri noktalara ulaşacaktır. Şu anda iller arasında ihracatta 17’inci sıradayız. İlk 10 arasına girebileceğimize yürekten inanıyoruz.” “Elouali” isimli balıkçı teknesi, protokol konuşmalarının ardından dua ve alkışlarla suya indirildi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar