Türk Firması Filipinler Malolos Clark Demiryolu Yapım İşinde En İyi Teklifi Verdi

Filipinler Malolos Clark Railway Project
Filipinler Malolos Clark Railway Project

Bir türk firması Filipinler’de Malolos Clark Demiryolu Projesi CP S-01 Kısmı ihalesinde en düşük teklifi vererek öne çıktı. Malolos Clark Demiryolu ihalesinde yaklaşık 160 milyon USD ile en düşük teklifi verdi. Toplam 2 teklifin çıktığı ihalede diğer teklif TAISEI + DMCI ortaklığından geldi.

Malolos Clark Demiryolu Proje Detayları

MCRP, Malolos Şehrini Clark bölgesel büyüme merkezine bağlayan 51,2 km’lik bir bölüm ve NSCR’yi Manila’daki Blumentritt İstasyonu’na bağlayan 1,9 km’lik bir genişleme dahil olmak üzere iki demiryolu parçası olarak inşa edilecek. Proje, CIA’da kısa bağlantılar sağlayacak bir metro istasyonunun inşaatını da içerecektir. Ayrıca demiryolu hattının yükseltilmiş kısmı için köprüler ve viyadükler içerecek.

MCRP, 60 m’lik sağa doğru (ROW) genişlikte iki ayrı platforma sahip toplam yedi yükseltilmiş istasyona sahip olacak.

Malolos Clark Demiryolu Projesi Haritasi
Malolos Clark Demiryolu Projesi Haritasi

İstasyonlarda, kolay yolcu hareketi için asansörler ve yürüyen merdivenler ile bilet otomatları, kapılar, ücret ayarlama makineleri, veri toplama makineleri ve ofis rezervasyon makineleri dahil olmak üzere otomatik ücret kontrol sistemleri bulunacaktır. Yeni hat üzerinde elektrikli çoklu ünite (EMU) trenleri banliyö treni, ekspres banliyö treni ve havaalanında sınırlı ekspres treni olmak üzere üç kategoride çalışacak. Trenler maksimum 160km / s hızda çalışacak.

Yeni demiryolu hattının 2022 yılına kadar yaklaşık 81.000 kişinin tahmini günlük seyahat yapması bekleniyor.

Malolos Tutuban Demiryolu Projesi Tanıtım Filmi

Demiryolu Haberleri Ara

1 Comment

  1. Betonarme Ahşap Kalıp Çatı ustasıyım. Yurtdışında çalışmak istiyorum .Iyi usta az zaman çok iş demek .Yurt dışı engelim yok .Gerekli evraklarım mevcut .Uygun görüldüğüm takdirde istenilen heryerde, istenilen süre zarfında çalışırım.En kısa zamanda iyi haberlerinizi bekliyorum.

Yorumlar