Eskişehir’de Tramvay Geçişlerinde Asfalt Çalışması Gerçekleştirildi

eskisehirde tramvay gecislerinde asfalt calismasi gerceklestirildi
eskisehirde tramvay gecislerinde asfalt calismasi gerceklestirildi

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı’nı kararlılıkla uygulayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde bir yandan vatandaşların ihtiyaçlarını giderirken diğer yandan da çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ESTRAM ile koordineli bir şekilde çalışan Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri kavşak ve tramvay hemzemin geçitlerinde deforme olan taşları sökerek, sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdiler.


Krizi fırsata çevirerek planlanan çalışmaları daha hızlı gerçekleştirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda bu hafta 3 gün boyunca deforme olan tramvay hemzemin geçitlerinde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. ESTRAM ile Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerinin koordineli olarak çalıştığı 9 farklı noktada çalışmalar hızla tamamlandı.

Atatürk Bulvarı, Ali Fuat Güven Caddesi-Öğretmenler Caddesi, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Süleyman Çakır Caddesi, İki Eylül Caddesi, Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Bulvarı, Şair Fuzuli Caddesi, İsmet İnönü 1 Caddesi, Salih Bozok Caddesi, İsmet İnönü 2 Caddesi tramvay yolları ile trafik akışının kesiştiği noktalarda deforme olan taşları söken ekipler, sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayarak yolları hazır hale getirdi. Taşıtların konforlu geçişini sağlamak için geçtiğimiz yıl bazı kavşaklarda bu çalışmanın yapıldığını ve olumlu yorumlar ile birlikte bu yaz da çalışmalara devam edildiğini belirten yetkililer, sorun olan kavşak noktalarda çalışmaların süreceğini ifade ettiler.

Tramvay Seferlerine Ramazan Ayı Düzenlemesi

Evde Kal çağrılarına uyan Eskişehirliler sayesinde yolcu sayılarının %90 oranında azaldığını belirten ESTRAM yetkilileri, Ramazan Ayında özellikle iftar sonrası vatandaşların sokağa çıkmalarını önlemek amacıyla tramvay seferlerinde 27 Nisan itibariyle düzenlemeye gidileceğini belirttiler. Bu kapsamda 27 Nisan itibariyle tramvay seferlerinin 21.00’den sonra yapılmayacağını belirten yetkililer, vatandaşları bu zor günler atlatılana kadar evde kalmaları konusunda bir kez daha uyardılar.

ESTRAM Sefer Saatleri
ESTRAM Sefer Saatleri

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar