Türkiye ve Bosna Hersek Arasındaki Karayolu ve Demiryolu Taşımacılığı Konuları Ele Alındı

Türkiye ve Bosna Hersek Arasındaki Karayolu ve Demiryolu Taşımacılığı Konuları Ele Alındı
Türkiye ve Bosna Hersek Arasındaki Karayolu ve Demiryolu Taşımacılığı Konuları Ele Alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Sayın Fadil Novaliç, Bosna Hersek Haberleşme ve Ulaştırma Bakan Yardımcısı Sayın Nedzad Brankoviç, Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Sayın Alagiç’i makamında ağırladı.


Gerçekleştirilen görüşmede iki ülke arasındaki karayolu ve demiryolu taşımacılığı konuları ele alındı.

Bakan Karaismailoğlu, Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Fadil Novaliç ile birlikte Haberleşme ve Ulaştırma Bakan Yardımcısı Nedzad Brankoviç ve Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Sayın Alagiç’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Karaismailoğlu görüşmede öncelikli olarak tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden Bosnalı vatandaşlara Allah’tan rahmet, hastalıkla mücadele edenlere de şifa dileklerini iletti.

“Bosna Hersek’in karşılaştığı tüm sorunları adeta kendi derdimiz gibi çözmeye gayret ediyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği gibi, Bosna Hersek’in adeta Balkanlar’ın mozaiği gibi olduğunun altını çizen Bakan Karaismailoğlu, “Tarihi köklerle sağlam biçimde bağlı olduğumuz Bosna Hersek’le ilişkilerimiz bizim için hep önem arz eder. Bizler, Bosna Hersek’in karşılaştığı tüm sorunları adeta kendi derdimiz gibi çözmeye gayret ediyoruz. Bunun için gerek ikili gerek çok taraflı platformlarda Bosna Hersek’e her türlü desteği tüm kurum ve kuruluşlarımızla sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

“İki ülke arasındaki Ulaştırma alanında atılabilecek adımları gözden geçirdik.”

Siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra ulaştırma alanındaki ilişkileri daha da geliştirmek için Bosna Hersek ile her zaman dayanışma içinde olacaklarını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “Bugün bu nadide ilişkilerin daha da ileriye götürülmesi amacıyla ulaştırma alanında atılabilecek adımları gözden geçirdik. Bu çerçevede, Sayın Cumhurbaşkanımızın da yakından ilgilendiği Saraybosna-Belgrad Otoyolu projesindeki son gelişmeleri ele aldık” ifadelerini kullandı.

Karaismailoğlu, demiryolu taşımacılığı alanında iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek adına neler yapılabileceğini müzakere ettiklerini de belirtti.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar