AÖF Sınav Giriş Belgesi Yayınlandı! AÖF Giriş Belgesi Sorgulama

AOF Sinav Giris Belgesi Yayinlandi AOF Giris Belgesi Sorgulama
AÖF Sınav Giriş Belgesi Yayınlandı! AÖF Giriş Belgesi Sorgulama

AÖF sınav giriş belgesi açıklandı. AÖF bahar dönemi final sınavı 21 Mayıs Cumartesi ve 22 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınava katılacak öğrencilerin yanlarında AÖF sınav giriş belgesini bulundurması zorunlu tutuluyor.  AÖF Sınavı Ne Zaman? AÖF Sınavı Saat Kaçta? AÖF Sınavı Kaç Dakika Sürüyor? AÖF Sınavına Girerken Bu İstenen Belgeler Neler? AÖF Sınav Yerleri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Üniversiteyi dışarıdan okuyan öğrenciler için giriş belgesi erişime açıldı. AÖF giriş belgesi olmayan öğrencilerin katılamayacağı sınavlar iki gün boyunca devam devam edecek. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bahar döneminin bitişinin ardından Yaz okulu sınavları uygulanacak. AÖF yaz okulu sınavı 13 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

AÖF Sınavı Giriş Yerleri Sorgulama Ekranı

AÖF Sınavı Ne Zaman?

AÖF ara sınavı 21-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

AÖF Sınavı Saat Kaçta?

Sınavlar Türkiye’de sabah saat 9.30’da, öğlenden sonra saat 14.00’da, K.K.T.C. Lefkoşa’da ise sabah saat 08.30’da, öğlenden sonra ise saat 13.00’da yapılmaktadır.

AÖF Sınavı Kaç Dakika Sürüyor?

Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak ve 30’ar dakika sınav süresi verilecek.

Sınava Girerken Bu İstenen Belgeler

  • Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
  • Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
  • Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

AÖF Sınav Yerleri Sorgulama Nasıl Yapılır?

AÖF sınav yerleri açıklandı. AÖF güz dönemi final sınavına katılacak öğrenciler sınav giriş yerlerine AÖF’ün resmi internet adresi üzerinden ulaşabilecek. Öncelikle anadolu.edu.tr/acikogretim adresini açın. Daha sonra ‘Öğrenci Girişi’ sekmesi üzerinden T.C. Kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yapın. Açılan pencerede üst sekmelerde ‘Sınav İşlemleri’ kategorisinin altında ‘Sınav Giriş Belgesi’ sekmesine tıklayın. Daha sonra sınav giriş belgesi görüntüle dedikten sonra sağ en üst kısmında yer alan ‘Yazdır’ butonuna tıklayarak ya da klavyede Ctrl+P kısayolu ile çıktı alabilirsiniz.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar