Binance LUNA Açıklaması: LUNA Coin Neden Düştü? Tekrar Yükselir mi?

terra luna coin
terra luna coin

Terra (LUNA) ağı, yavaşlık ve tıkanıklık yaşamaktadır. Bu da Binance’te bekleyen Terra ağı çekim işlemi hacminin zaman zaman yükselmesine sebep olmaktadır. Sürekli olarak ağ durumunu izliyor ve Binance kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak için çalışıyoruz. Aynı zamanda çekim işlemlerinin işlenmesini hızlandırmak ve daha fazla çekim talebini destekleyebilmek üzere cüzdan sayısını artırmak için de çalışıyoruz. Bununla birlikte, ağ tıkanıklığı sebebiyle Terra (LUNA) ağındaki çekimlerin zaman zaman geçici olarak askıya alınabileceğini lütfen unutmayın.

12/05/2022 günü saat 04.30 ile 12/05/2022 günü saat 09.10 arasında Terra (LUNA) ağındaki çekim işlemleri, bekleyen çekim işlemlerinin yüksek hacminden dolayı geçici olarak askıya alınmıştır. Ağ, tıkanıklık nedeniyle dakikada sadece altı ila dokuz çekimin yayınlanabildiği bir hale gelmiştir. Askıya alınma sırasında yapılan ve gerçekleşmeyen çekim talepleri, fonların çekim kuyruğunda takılı kalmasını engellemek için reddedilmiştir. Lütfen İşlem Geçmişi sekmesinden çekimlerinizin durumunu inceleyin. Varlıklarınızın güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Vermiş olduğumuz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.”

Luna Coin Neden Düştü?

Geçtiğimiz hafta açıklanan ABD enflasyon verileri pek çok piyasada olduğu gibi kripto para piyasasında da dalgalanmaya neden oldu. BU dalgalanmadan da en çok etkilenenlerden biri de Terra LUNA oldu. 1 USD değerinde sabit durması gereken UST sabit coini yaşanan likidite sorunuyla UST son 2 günde 2. kez çakılırken LUNA da bu süreçte yüzde 90’ın üzerinde değer kaybetti.

LUNA coine yapılan saldırı sonrası asılsız alımlar yapıldı, yayılan korku sonucunda Terra’dan çıkışlar başladı. TERRA coinden çıkışların ardından sabit coinde sert düşüş gerçekleşti. Yaşanan bu olumsuz gelişmelerin ardından Terraform Labs Kurucusu Do Kwon, “İcadımın hepinize yaşattığı acıdan dolayı çok üzgünüm” ifadelerini kullandı.

LUNA Coin Tekrar Yükselir mi?

LUNA coin piyasalarında sert düşüş yaşanırken, milyonlarca LUNA’nın dip seviyeden alıcı bulması bekleniyor. Bu sürecin ne kadar devam edeceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor ancak LUNA coin’in uzun süre eski seviyesine gelemeyeceği tahmin ediliyor.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar