TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Pezük’ün İzmir Bölge Ziyaretleri Devam Ediyor

TCDD Tasimacilik Genel Muduru Pezukun Izmir Bolge Ziyaretleri Devam Ediyor
TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Pezük’ün İzmir Bölge Ziyaretleri Devam Ediyor

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük 3 gün sürecek olan İzmir Bölge Müdürlüğü ziyaretlerinin ikinci gününü tamamladı. Bölge Müdürlüğü merkez çalışanları, Halkapınar Lokomotif Bakım, Vagon Bakım ve Lojistik Müdürlüklerinde incelemelerde bulunan Pezük, ardından Söke ve Aydın’da bulunan işyerlerinde çalışanlar ile bir araya geldi. Söke-Manisa arası işletilen bölgesel trende yolculara eşlik eden Genel Müdür, yolcularla sohbet ederek yolcu memnuniyetine dair geri dönüşleri bizzat yerinde denetledi. Ardından Aydın Lojistik Şefliği’ne geçen Genel Müdür Pezük, Aydın ve çevresinde gerçekleştirilen yük taşımaları hakkında bilgi aldı.

“2022 verilerine bakıldığında pandemi öncesi sayısal veriler yakalandı”

Bölge Müdürlüğü merkez ziyareti esnasında personelle görüşme sağlayan Pezük: “İzmir Bölgemiz yolcu taşımacılığı alanında Kurumumuz adına çok önemli bir konumda. İzmir’de yerleşmiş bir demiryolu kültürü var ve kent içinde ayrıca demiryoluna ilişkin başarılı çalışmalar var. Yük taşımacılığı kolunda ise bir liman kenti olarak ön plana çıkan İzmir, liman bağlantıları sayesinde önemli miktarda potansiyele de sahip.” dedi.

Yolcu taşımacılığına ilişkin pandemi döneminde seferlerin durdurulması ile durağan bir dönem atlatıldığına vurgu yapan Genel Müdür Pezük, 2022 verilerine bakıldığında pandemi öncesi sayısal verilerin yakalandığına dikkat çekti. Dünya çapında pandemi dönemiyle yaşanan lojistik sıkıntılardan demiryolunun daha parlak çıktığına değinen Pezük, pandemi ile artan yük taşımacılığı miktarlarının artarak devam etmesinin TCDD Taşımacılık adına sevindirici olduğunu da sözlerine ekledi.

“TCDD ve TCDD Taşımacılık olarak koordineli çalışmamız, üzerinde büyük emekler verilerek hazırlanan projeleri hayata geçirmemizdeki en önemli kuraldır”

Pezük: “Yük ve yolcu taşımacılığımız, yardım trenlerimiz ve projelerimizle rekorlar kırıp buna her geçen gün bir yenisini daha ekliyoruz. Emniyetli ve verimli işletmecilik anlayışını ön planda tuttuğumuz Kuruluşumuzda prensiplerimizden sapmadan yolumuza devam etmemiz bize daha nice başarılar gösterecektir. Yolcu tarafında yolcu sayılarımız ve yarattığımız memnuniyet, yük tarafında ise ihracata ve ülke ekonomisine sağladığımız katkılar önemlidir. TCDD ve TCDD Taşımacılık olarak koordineli çalışmamız, üzerinde büyük emekler verilerek hazırlanan projeleri hayata geçirmemizdeki en önemli kuraldır.” dedi.

TCDD 3. Bölge Müdürü Yaşar Tangül’ü de ziyaret eden Pezük altyapı projeleri hakkında kendisinden bilgi aldı. Ardından Halkalı Lokomotif Bakım, Vagon Bakım Onarım Atölye Müdürlüğü ve Alsancak Lojistik Müdürlüğü iş yerlerine giden Pezük burada da çalışanlar ile sohbet etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ana çatısı altında TCDD ile uyum içerisinde yük ve yolcu işletmeciliği yapılması gerektiğinin altını çizen Pezük, uyumlu çalışmanın beraberinde başarıyı getireceğini söyledi.

Buradaki personele yönelik Pezük: “1856 yılından beri işleyen atölyeler Türkiye ekonomisine 165 yıldır katkı sağlıyor. Bu katkının bugünün teknolojisi ile harmanlanarak artırılması için her bir çalışana çok önemli görevler düşmektedir. Hepimiz görevlerimizi layığıyla yerine getirirsek başaracağımız şeylerin sınırı olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar