Alstom, İtalya İçin 20 Yeni Nesil Traxx DC3 Elektrikli Lokomotif Tedarik Edecek

Alstom Italya Icin Yeni Nesil Traxx DC Elektrikli Lokomotif Tedarik Edecek
Alstom, İtalya İçin 20 Yeni Nesil Traxx DC3 Elektrikli Lokomotif Tedarik Edecek

Akıllı ve sürdürülebilir mobilitede dünya lideri Alstom, önde gelen ulusal demiryolu operatörü Polo Mercitalia’ya (Gruppo Ferrovie dello Stato), İtalya’da E.494 adlı 20 yeni nesil Traxx DC3 elektrikli lokomotif tedarik edecek. Bu yeni birimlerin teslimatının 2024’ün başlarında başlaması planlanıyor ve o yıl içinde tamamlanacak.

Bunlar, Mercitalia Rail tarafından Aralık 2017’de imzalanan sözleşme kapsamındaki 20 ek ünitedir. Alstom, üç yıldan uzun bir süre önce ticari faaliyete başlayan 40 Traxx DC3 lokomotifini şimdiden teslim etti. Filonun lokomotifleri, Alstom Italia Service tarafından sağlanan Tam Bakım programına dahil edilecektir.

Mercitalia Logistics CEO’su Gianpiero Strisciuglio, “Demiryolu taşımacılığını daha sürdürülebilir ve verimli hale getirmek için lokomotif ve vagon filomuzu yenilemek şart” diyor . “10 yıllık bir süre içinde 3.500 vagon ve 20’si de dahil olmak üzere 300’den fazla yeni nesil, çevre dostu elektrikli ve hibrit lokomotif satın almayı planlıyoruz. hızlı bir güç değişimi ile iç terminaller ve limanlar gibi elektrikli olmayan alanlara doğrudan nüfuz ederek, demiryolu taşımacılığını diğer ulaşım modlarıyla doğrudan birleştiriyor.”

“Uzun süredir devam eden müşterimiz ve Traxx DC3 yüksek güçlü elektrikli lokomotife ilk yatırım yapan Polo Mercitalia’nın, halihazırda teslim edilmiş olan 40 üniteye ek olarak bu satın alma seçeneğini 20 ünite için daha uygulamaya karar vermesinden son derece gurur duyuyoruz. , ” diyor Alstom İtalya Genel Müdürü ve Alstom Ferroviaria’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Michele Viale. “Bu ek anlaşma, müşterilerimizin Grubumuza ve yaklaşık 90’ı İtalyan demiryolu ağında dolaşan 160’tan fazla satılan Traxx DC3 ürününe duyduğu güvenin bir başka kanıtıdır.”

Traxx DC3, verimliliği en üst düzeye çıkaran, bakım müdahalelerini en aza indiren ve daha düşük enerji tüketimi ile daha yüksek yük ve çekiş kapasitesi sağlayan en yeni nesil yüksek güçlü elektrikli lokomotiflerdir. Traxx DC3 lokomotifi, Avrupa’daki en modern dört dingilli lokomotif olan Traxx 3 platformunun bir parçasıdır. Avrupa’da son 20 yılda, 20 ülkede homologasyona sahip 2400’den fazla Traxx lokomotifinin satışına tanık olundu ve yıllık toplam 300 milyon km’den fazla mesafe kat edildi.

İtalya pazarı için tasarlanan tüm Traxx DC3 lokomotifleri, Alstom’un Vado Ligure tesisinde üretilecek. En yeni nesil Traxx elektrikli lokomotifler de dahil olmak üzere lokomotiflerin tasarımı ve yapımında yüz yıldan fazla deneyime sahip olan tesis, vagonların ve alt sistemlerin üretim ve bakım merkezidir. 400’den fazla çalışanın şu anda en yeni nesil Traxx elektrikli lokomotiflerinin imalatı ve aynı zamanda cer ünitelerinin büyük revizyonlarının gerçekleştirildiği tarihi bir site.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar