Alstom ve RegioJet, 13 Traxx MS3 Lokomotif Tedariki İçin Anlaşma İmzaladı

Alstom ve RegioJet Traxx MS Lokomotif Tedariki Icin Anlasma Imzaladi
Alstom ve RegioJet, 13 Traxx MS3 Lokomotif Tedariki İçin Anlaşma İmzaladı

Akıllı ve sürdürülebilir mobilitede dünya lideri olan Alstom, Orta Avrupa’nın en büyük özel demiryolu yolcu taşıyıcısı olan RegioJet’ten Orta Avrupa bölgesinde işletilecek 13 Traxx MS3 lokomotifi tedarik etmesi için bir sipariş aldı.

Bu yeni lokomotifler, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Avusturya, Macaristan, Polonya ve Almanya’daki elektrikli ağlarda yurt içi ve sınır ötesi yolculuklarda kullanılacak. Çeşitli elektrifikasyon sistemleriyle kullanılmak üzere tasarlanmışlardır ve ilgili ülkeler için tüm geleneksel sinyalizasyon sistemlerinin yanı sıra bir ETCS Seviye 2 sinyalizasyon sistemi ile donatılmıştır. Teslimatların 2024 yılında başlaması bekleniyor.

RegioJet’in sahibi Radim Jančura şunları söylüyor: “Yeni nesil Traxx MS3 lokomotiflerinin daha fazla teslimatını dört gözle bekliyoruz. Şu anda 18’i Traxx MS3’ün en yeni nesli olan 22 çok sistemli lokomotif işletiyoruz. Bu modern lokomotifler, lokomotif filomuzun güvenilir ve kanıtlanmış bir parçasıdır. Artan verimlilik ve düşük işletme maliyetlerine ek olarak, yeni lokomotifler, diğer Avrupa ülkelerinin yanı sıra Çek Cumhuriyeti’nde RegioJet markası altında kaliteli ve modern demiryolu taşımacılığı hizmetlerimizi daha da yaygınlaştırmamızı sağlayacaktır. Aynı zamanda bu satın almalar, yolculara daha fazla konfor getiren yeni tren teknolojisine yatırım yapma taahhüdümüzü de açıkça teyit ediyor.”

“RegioJet, lokomotif sektöründe uzun ve başarılı bir ortaklığımız olan değerli bir müşterimiz. Daha az müdahale ile optimize edilmiş bir bakım rejimi ile gelen bu 13 Traxx lokomotifi ile Orta Avrupa bölgesinde yolcu ve yük taşımacılığını daha verimli ve sürdürülebilir hale getirmeye katkıda bulunmaya devam etmekten mutluluk duyuyoruz. Alstom Çek Cumhuriyeti ve Slovakya Genel Müdürü Dan Kurucz , “Bu sözleşmenin RegioJet ile müzakere etmekte olduğumuz diğer sözleşmelerin yolunu açacağına inanıyoruz” dedi .

Traxx platformu, Avrupa ve komşu bölgelerdeki birçok uygulama ve konfigürasyon (AC, DC ve çoklu sistem) için esnek ve modüler bir tasarım sunar. Güçlü, modüler platform yaklaşımı, tek ve çok ülkeli uygulamalar için çeşitli avantajlar sağlar.

Üçüncü nesil Traxx lokomotif, daha yüksek operasyonel performans ve güvenilirlik sunar ve önceki sürümlerle karşılaştırıldığında daha yüksek bir enerji verimliliği ile birlikte gelir. Ayrıca, kullanılabilirliği artırmak ve bakım çabalarını azaltmak için bakım aralıkları %33 oranında uzatılmıştır. Son 20 yılda 2.400’den fazla birim satıldı. 20 ülkede onaylanmıştır ve yıllık toplam 300 milyon km’den fazla mesafe kat etmektedirler.

Yeni Traxx lokomotifi, Alstom’un Mannheim’daki tesisinde tasarlandı ve Kassel tesisinde (Almanya) üretildi. Bojiler Siegen tesisi (Almanya) tarafından sağlanır ve gövde yapıları Wroclaw’da (Polonya) üretilir.

Günceleme: 08/02/2023 18:34

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*