Türkiyenin en büyük otoyol ve demiryolu projelerine derinlemesine bir bakış

Türkiyenin en büyük otoyol ve demiryolu projelerine derinlemesine bir bakış :Birçok Avrupa ülkesinin aksine, Türkiye küresel ekonomik krizin etkilerinden oldukça çabuk sıyrıldı ve şu anda altyapı yatırımlarına milyarlarca dolar akıtmak için hazırlıklar yapılıyor. Türk Hükümeti 2023 vizyonu çerçevesinde ulaştırma altyapısı konusunda oldukça iddialı hedefler açıkladı ve bu hedeflere ulaşma doğrultusunda ülkenin kara ulaştırma altyapısını yeniden şekillendiriyor.
Devlet Demiryolları ve Karayolları Genel Müdürlüğü 2023 yılına kadar otoyol ve demiryollarına 100 milyar dolardan fazla yatırım yapmayı planlıyorlar. Ülkenin yükselen kredi notundan cesaret alan bir çok uluslararası yatırımcı bu projelere finansman sağlamakla aktif olarak ilgileniyor.
Çok uluslu konsorsiyumlar ‘Avrasya Tüneli’ ve ‘Üçüncü Boğaz Köprüsü’ projeleri için çalışmalara başladı. Uluslararası inşaat şirketleri şu anda ‘Kanal İstanbul’ ve ‘Çanakkale Köprüsü’ projeleri konusundaki gelişmeleri ilgiyle takip ediyorlar.
Uluslararası konferans piyasasının lider şirketlerinden IQPC, Türkiye’nin ulaştırma altyapısıyla ilgili yaptığı kapsamlı araştırmalar sonucunda bu ülkenin otoyol, demiryolu, köprü ve tünel projeleriyle ilgili güncel ve detaylı bilgi edinmekle ilgilenen profesyoneller için “Türkiye Kara Ulaştırma Altyapısı” Konferansı’nı tasarladı.


www.turkeylandtransport.comİlk yorum yapan olun

Yorumlar