BLMYO’nun Düzenlediğİ Kültürlerarası İletişim Günü 21 Ülkeden 61 Öğrencinin Katılımıyla GerçekleştirildiBLMYO’nun Düzenlediğİ Kültürlerarası İletişim Günü 21 Ülkeden 61 Öğrencinin Katılımıyla Gerçekleştirildi :Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Hazırlık Sınıfları, 10-11 Nisan 2014 tarihlerinde Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde öğrenim görmekte olan ile “Kültürlerarası İletişim Günü”nü gerçekleştirilmiştir.

21 Farklı Ülkeden 61 Uluslararası Öğrenci Etkinliğe Katıldı…

Etkinliğin birinci günü, 21 farklı ülkeden (Irak 2, Kolombiya 4, Letonya 1, Polonya 1, Slovakya 2, Romanya 3, Litvanya 4, İngiltere 1, Çek Cumhuriyeti 5, Almanya 4, Filistin 2, Ukrayna 2, Tunus 1, Türkmenistan 2, Arnavutluk 4, Libya 1, Güney Afrika 1, Nijerya 1, Afrika 1, Afganistan 13, Suriye 6) 61 kişilik öğrenci yer almış ve 10 öğrenci ülkelerini tanıtan sunumlar yapmıştır. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Hazırlık sınıfı öğrencilerimizden Senem Çetinkaya Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanıtan sunum gerçekleştirmiştir. Sunumlar sonrasında, öğrencilerin hazırlamış olduğu Türk yemekleri misafirlere ikram edilmiş. Akşam 20.00’de tüm hazırlık sınıfı öğrencileri ve misafirlerimizin katılımı ile müzik ve danslar eşliğinde bir gala yemeği yenmiştir.

Etkinliğin ikinci günü, Boğaz’da tekne turu ile başlamış ve bu tur esnasında konuklarımıza İstanbul’un tarihi mekânları hakkında bilgi verilmiştir. Sonrasında toplu olarak öğle yemeğine geçilmiş, yemeğin ardından misafirlerimiz şehirlerine uğurlanmıştır. Gala yemeği, Boğaz turu ve konaklama Beykoz Belediyesi sponsorluğu ile gerçekleştirilmiştir. Ulaşım sponsorluğunu ise Unlimited Education ve Mars Lojistik üstlenmiştir. İstanbul Şehir Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi etkinliğe destek vermişlerdir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.