Erdoğan: Yozgat-İstanbul YHT projesi son sürat devam ediyorErdoğan: Yozgat-İstanbul YHT projesi son sürat devam ediyor.Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Yozgat arasını bir saate, Yozgat-İstanbul arasını ise 4 saatte düşürecek yüksek hızlı tren projesinin “son sürat” devam ettiğini, Yozgat’ı Kayseri’ye hızlı trenle bağlayacaklarını söyledi.

Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası çerçevesinde Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap etti.

Erdoğan, konuşmasında, Yozgat’a 79 yılda 44 kilometre bölünmüş yol yapıldığını, bu rakamın AK Parti hükümetleri döneminde yaklaşık 10 kat artırılarak 355 kilometreye çıkardıklarını belirtti.

Ankara-Yozgat arasını bir saate, Yozgat-İstanbul arasını ise 4 saatte düşürecek yüksek hızlı tren projesinin “son sürat” devam ettiğini dile getiren Erdoğan, projeyi 2017 yılında tamamlayacaklarını bildirdi.

Erdoğan, Yozgat’ı Kayseri’ye hızlı trenle bağlayacaklarını, bunu yatırım programına aldıklarını ifade ederek, ilerleyen zamanlarda da yapımına başlayacaklarını anlattı.

“Hızlı tren ile ilgili dedikodulara kulak asmayın. Başladığımız işi bitiririz. Hızlı treni de Yozgat’a ulaştıracak, inşallah cumhurbaşkanı olmamız halinde gelip açılışını da yapacağız” diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

“Şehir hastanemizin maliyeti 270 trilyon. Kamu özel ortaklığıyla 475 yataklı şehir hastanemizin temelini attık. İnşa aşamasında bir takım sıkıntılar olsa da süratle çalışmalar başladı. İnşallah Yozgat’ı şehir hastanesine kavuşturuyoruz. Bundan sonra git gel Ankara olmayacak. Bütün işi inşallah Yozgat şehri hastanesinde bitireceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Diğer projeler gibi şehir hastanesinin de bizzat takipçisi olacağız. Yozgat’a bin 700 dönüm alan üzerinde kurulu spor ve yaşam vadisi yapıyoruz. 50 trilyona mal olacak bu projeyle Yozgat’ın çehresi değişecek. İçinde bir çok branşta spor tesisi, gölet, macera parkı gibi her türlü sosyo-kültürel ihtiyaca cevap verecek bir alan meydana geliyor. Yapımı devam bir proje bu. En kısa sürede tamamlayıp bunu da sizlerle buluşturacağız. Kadınlar termal ve spor kompleksi projemizin de müjdesini buradan veriyorum. Bu tesisten sadece hanım kardeşlerimiz faydalanabilecek. Her türlü konforu düşünüldü. Bu kompleksin projesi bitti, bu ay içinde ihalesini yapıyoruz.”

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.