Hızlı tren ya İzmitte durmazsa (Foto Galeri)Hızlı tren ya İzmitte durmazsa :Geçen yıl 29 Ekim’de başlaması gerekirken, çeşitli nedenlerle bir türlü başlatılamayan İstanbul-Ankara arasındaki Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinin 5 Temmuz Cumartesi gününden itibaren başlayacağı, Başbakan Recep Talip Erdoğan tarafından görkemli bir törenle seferlerin başlatılacağı konuşuluyor. Ancak, henüz bu konuda DDY Genel Müdürlüğü’nden ya da Ulaştırma Bakanlığı’ndan resmi bir açıklama gelmedi.

İZMİT GARI ŞANTİYE GİBİ
İstanbul-Ankara arasında YHT seferlerinin 5 Temmuz Cumartesi günü başlaması halinde, İzmit Garı’nın kullanılabilmesi de çok zor gözüküyor. Bugün itibariyle yenileme çalışmaları devam eden İzmit Tren Gar’ı tam bir şantiye görünümünde. İzmit Garı’nda aylardır müdür, personel bulunmuyor. Gar binasının içi de baştan başa yenileniyor. YHT için yeni bir peron eklendi, bu yeni perona yolcuların geçişi için de yeni bir köprü yapılıyor. Ancak, inşaatı devam eden köprünün bitmesi de mümkün değil.

YA İZMİT’TE DURMAZSA
İzmit Gar’ının aslında 29 Ekim 2013 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekiyordu. Ama Ulaştırma Bakanlığı çok gevşek davrandı. Şimdi, 5 Temmuz’da İstanbul-Ankara arasında YHT seferleri başlarda “Gar yetişmedi” gerekçesiyle tren İzmit’e uğramazsa, şehrimiz çok ciddi bir kayıp yaşayacak.İzmit Gar’ının biran önce tamamlanması, YHT ile birlikte başlaması özlemle beklenen Adapazarı-İstanbul arasındaki banliyö trenleri için de çok önemli. İzmit Gar’ındaki bu gecikme, tam bir sorumsuzluk örneği.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.