İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları Belli Oldu

bakan turhanin yht cevabi
bakan turhanin yht cevabi

İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları Belli Oldu : İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren hattı için bilet fiyatlarının alt ve üst sınırı belirlendi. Esnek fiyat politikası güdüldüğünden dolayı biletler için bir fiyat aralığı belirlendi. Kişiler biletlerini alırken gün ve şartlara bağlı fiyatlar üzerinden satın alacaklar.

Bilet fiyatlarının alt limiti 60 üst limiti 90 Türk Lirası olarak belirlendi. Yani ortalama olarak kişi başı bilet fiyatının 70-80 Türk Lirası aralığında olması bekleniyor.

Esnek bilet uygulaması nedeniyle belirli gün ve saatlerde bilet fiyatları farklılık gösterecek.

Bilet fiyatları ve Yüksek Hızlı Trenler hakkında yapılan bir ankette yetkililer anket sonuçlarını göz önünde bulundurarak bilet fiyatlarını hesapladılar.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından son olarak kesinleşen bilet fiyatlarının duyurulması bekleniyor. Hızlı tren hatlarında çeşitli kampanyalar ve teşvik amaçlı uygulamalar yapılacağı da gelen haberler arasında yer alıyor.

 

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.