Trabzonda yol koptuTrabzonda yol koptu :Trabzon’un Çarşıbaşı İlçesi’nde, yoğun yağışların etkisiyle patlayan Trabzon Büyükşehir Belediyesi İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi’ne (TİSKİ) ait su kanalı heyelana neden oldu. Heyelan sonucu 16 konutun bulunduğu 9 katlı apartmanın girişleri kapanırken, apartman sakinleri binaya girişi kırılan bir duvardan sağlıyor.
Büyükdere Mahallesi’nde dün gece meydana gelen olayda, aynı mahalleden Büyükliman İçmesuyu Projesi kapsamında döşenen su hattı projesi için oluşturulan kanal, aşırı yağışların etkisiyle patladı. Kanalın patlaması sonucu 16 konutun bulunduğu 9 katlı apartmana girişi sağlayan köprü yıkılırken, oluşan toprak kayması sonucu aynı binanın girişi de kapandı. Binaya ulaşımı sağlayan köprüden o sırada yaya geçişi olmayışı şans eseri bir faciayı önlerken, bina içinde bir süre mahsur kalan vatandaşlar aynı binanın başka bir bölümündeki duvarı kırarak dışarı çıkmayı başardı.
Sabah saatlerinde olay yerine gelerek heyelanı inceleyen Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, “Apartman sakinleri binaya girişi yıkılan köprüden sağlıyordu. Çok şükür ki köprü yıkılırken herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Şu anda binanın tabandaki girişini açmak için bir çalışma başlatacağız. Ancak burada hem TİSKİ’ye ait kanalın emniyete alınması, hem binaya girişi sağlayan köprünün yapılması için bir istinat duvarı yapılması gerekiyor. Bu konuda girişimlerimizi yapacağız. TİSKİ, gece suyu kesilen binaya sabah saatlerinde yeniden su vermeyi başardı. Elektrik konusunda Çoruh EDAŞ ekipleri gereken hamleleri yaptı. Binaya girişi sağlamamız halinde apartman sakinlerinin ihtiyaçlarını bir nebze olsun gidermiş olacağız” dedi.
TİSKİ Çarşıbaşı Müdürü Selim Kaya ise kurumu ilgilendiren konularla ilgili çalışma başlattıklarını ve binaya su vermeye başladıklarını belirterek, “Müteahhit firma ile görüştük. Gelip bakacaklar. Yapılması gereken neyse yapılacak” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.