İstanbulda metrobüs durdu yolcular yaya devam etti



İstanbulda metrobüs durdu yolcular yaya devam etti :İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle birçok noktada metrobüs seferleri yapılamadı.

Yolun tamamen karla kaplandığı Zircirlikuyu metrobüs güzergahında araçlar ilerleyemedi. Bunun üzerine yolcular, yürüyerek işlerine gitmek zorunda kaldı. Birçok araç da kayganlaşan yolda ilerlemekte güçlük çekti.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN UYARI!
İstanbul’da etkisini sürdüren kar yağışının yarın öğleye kadar devam edeceğini belirten valilik, yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Meteoroloji yetkilerinden alınan bilgiye göre; ilimizde aralıklarla devam eden kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar etkili olması beklenmektedir.

Trafikte yaşanan aksaklıkların önüne geçilebilmesi amacıyla başta tır ve kamyonlar olmak üzere zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına izin verilmeyecektir. Ayrıca, kar yağışının genel hayatı olumsuz etkilememesi amacıyla vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri, don ve buzlanma olaylarına karşı tedbirli olmaları, kuraldışı ve trafik seyrini tehlikeye atıcı davranışlardan kaçınmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önem arz etmektedir. Kamuoyunun bilgilerine önemle duyurulur.” denildi.

 

Reklamlar