İzmir Metro A.Ş yürüyen merdiven kazası açıklaması yaptıİzmir Metro A.Ş yürüyen merdiven kazası açıklaması yaptı :İzmir Metrosu Üçyol İstasyonu’nda bugün akşam saatlerinde meydana gelen kazayla ilgili İzmir Metro A.Ş tarafından aşağıdaki açıklama yapılmıştır:

“26 Şubat Perşembe saat 17.22’de Üçyol İstasyonu Meydan çıkışı yürüyen merdiveni, üzerinde yolcular varken henüz tam anlaşılamayan bir nedenle yukarı yön yerine aşağıya doğru hareket etmiş ve üzerindeki yolcuların dengelerini kaybetmeleri sonucu düşmelerine neden olmuştur. İlk anda yaralanma şüphesi ile 15 yolcu hemen ambulanslarla hastanelere sevk edilmiştir. Olaydan yaklaşık 2 saat sonra alınan bilgilere göre sadece Bozyaka hastanesindeki yaşlı 1 yolcumuzda kırık diğer bir yolcumuzda kolda incinme tespit edilmiş, diğer hastanelere yaralanma şüphesi ile gönderilen tüm yolcularımız ayakta müdahale ile evlerine gönderilmiştir.

Yaralı yolcumuz ile ilgili her türlü ilgi ve gereği şirketimiz tarafından yapılacaktır.

Olay ile ilgili teknik araştırmalar, savcılık, şirketimiz ve sorumlu bakım firması tarafından detaylı olarak yapılmaktadır.

Üzüntü verici kaza nedeniyle olumsuz etkilenen ve yaralanan yolcularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Reklamlar