İzmir-İstanbul Otoyolu Çeşmeye Sıçrama Yaşatacak

İzmir-İstanbul Otoyolu Çeşmeye Sıçrama Yaşatacak :Ak Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Cemil Şeboy, İzmir’in turizm kenti olması için yapılan en büyük projenin İzmir-İstanbul otoyolu olduğunu belirtti. Şeboy, “İzmir-İstanbul Otoyolu Çeşme’ye büyük bir sıçrama yaşatacak” dedi.
AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Cemil Şeboy, seçim çalışmaları kapsamında ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Şeboy, son olarak Urla, Çeşme ilçeleri ile Mordoğan Mahallesini ziyaret etti. Ziyaretlerinde coşkuyla karşılanan Şeboy, gittiği her noktada vatandaşlarla sohbet edip, sıkıntılarını dinledi. Çeşme ilçesinde Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Tercan ile bir araya gelen AK Parti adayı, İzmir için projeler üretmeyece devam edeceğini söyledi. Cemil Şeboy, “Dünyanın büyük kentleri ya sanayi kentidir, ya turizm kentidir, ya eğlence kentidir. Bu misyonla büyürler. Ama İzmir’de maalesef bu yok. Ben 15 yıllık Belediye Başkanlığı dönemimde her zaman İzmir’e projeler kazandırmaya çalıştım. Milletvekili dönemimde de İnşallah yine İzmir’de ekonomiyi güçlendirecek, vizyonunu genişletecek, turizmini 12 aya yayacak, trafiği rahatlatacak projeler üretmeye devam edeceğim” diye konuştu.
Çeşme’ye dayanan sahil bandının çok güzel ve değerli olduğunu belirten AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Cemil Şeboy, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ben yüzmeyi buralarda öğrendim. 30 yıl önce Urla’dan başlatılmak istenen turizm girişimleri vardı ancak engellendi. Şimdi güzelim sahiller konut yığınlarıyla doldu. Çeşme’ye bakıyoruz on binlerce bina var ama beş yıldızlı otel 4-5 tane var. Nasıl turizm olacak burada? Turist nereye gelecek? Planlama yanlış o yüzden planları yeniden ele alıp incelemek lazım ama bunu yaparken İzmir’le bütünleşik bir planlama lazım. Şimdi elimizde bir fırsat var. İzmir-İstanbul otoyolu Çeşme’ye büyük bir sıçrama yaşatacak. Nasıl İstanbullular Alaçatı’nın değerini kat be kat yükselttiler ise aynı şekilde İzmir’den başlayarak Urla sahilleri, Karaburun, Mordoğan ve Çeşme’nin tamamı Antalya sahilleri gibi olabilir ama altyapı çalışmalarının şimdiden başlaması lazım. Gerek İzmir Büyükşehir Belediyesi gerek ilçe belediyeler hazırlıklarını yapmalı çünkü İzmir- İstanbul Otoyolu 2017’de açılacak. Ancak hazırlıksız yakalanırsak sadece bakarız.”İlk yorum yapan olun

Yorumlar