Gürçeşmeliler İZBAN hattından yararlanmak için istasyon istedi

Gürçeşmeliler İZBAN hattından yararlanmak için istasyon istedi :Konak Gürçeşme semti sakinleri, İZBAN hattından yararlanmak için istasyon istedi. Hat boyunda ellerindeki pankart ve dövizlerle toplanan çevre sakinleri, “Yetkililer bizi görmüyor. Önümüzden İZBAN gibi bir nimet geçiyor ama biz sadece bakıyoruz” dedi


YAĞMUR UYGUR

Gürçeşme Lale Mahallesi sakinleri, uzun yıllardır mağdur oldukları sorunları dile getirmek için biraraya gelerek eylem yaptı. İZBAN istasyonu taleplerini protesto gösterisiyle dile getiren mahalle sakinleri, “Burada yaşıyoruz ama bizi farketmiyor. Önümüzden İZBAN gibi bir nimet geçiyor ama biz sadece bakıyoruz” dedi. n “İki durak da çok uzak” Mahalle sakinlerinin sorunlarını dile getiren Lale Mahallesi Muhtarı Sumru Benligül, 10 bin kişinin yaşadığı mahallede özellikle ulaşım sorunlarının çözülemediğini söyledi. Benligül, “Belediye yetkililerine gereken yazışmaları yaptık ancak bize olumlu yanıt vermediler. Burada yaşayan insanlar İZBAN önlerinden geçerken sadece bakabiliyorlar. En yakın iki izban durağı da bize çok uzak. Kemer ve Şirinyer arasında kalan mahallemize İzban İstasyonu istiyoruz” dedi. İZBAN hattında en uzak iki durak arasının bu iki durak olduğunu ifade eden Benligül’e mahalle sakinleri “İstasyon istiyoruz” sloganlarıyla destek verdi.

Mahallenin sorunları çok

Ulaşımın yanısıra mahallede imar sorunu yaşandığını da söyleyen Muhtar Benligül, “Bölgeye internet ve telefon bağlıyorlar. Bazı evlerde su ve elektrik yok. Mahalle sakinleri su ve elektrik affı istiyor. 2004 yılından sonra yapılan yerleşim yerlerinde bu aftan faydalanılamadı. Bu insanlar katı atık bedellerine isyan edemiyorlar çünkü su kullanamıyorlar” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar