Tekkeköylü şoförlerden Fevzi Apaydın’a: Bize sahip çık

Tekkeköylü şoförlerden Fevzi Apaydın’a: Bize sahip çık.Samsun’da raylı sistem hattı Tekkeköy ilçesine kadar uzanıyor. İnşaat ekim ayında tamamlanacak. Tekkeköy şoför esnafı ise endişeli.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Gar ile Tekkeköy ilçesi arasındaki hafif raylı sistem inşaatının üst yapı işlerinin yüzde 80’inin tamamlandığını, inşaatın 10 Ekim’de biteceğini açıkladı. Biz de Samsun Canlı Haber TV ekibi olarak bu hat üzerinde ekmeğini kazanan dolmuş şoförlerine bu durumdan nasıl etkileneceklerini ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu(TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın’dan konuyla ilgili beklentilerini sorduk.

KİMSE EKMEĞİMİZE MANİ OLMASIN’
Dolmuş şoförleri, raylı sistemin Tekkeköy’e kadar uzanmasıyla birlikte işlerinin olumsuz yönde etkileneceğini söyledi.

Raylı sistemin yapılmasından şikayetçi olmadıklarını belirten şoförler, buna karşın aynı güzergahı kullanmak istediklerini de söyledi. Şoförler, işlerinin yarı yarıya azalacağını belirterek, “İşimiz Allah’a kaldı” derken, bazıları da, “Kimse ekmeğimize mani olmasın” çağrısında bulundu.

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın’a da seslenen şoför esnafı, “Bize sahip çıksın. Ne kadar sahip çıkacaklar onu da bilemiyoruz. Bunu zaman gösterecek” dedi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar