Makinistlik Mesleği Meşakkatli ve Kutsaldır

Makinistlik Mesleği Meşakkatli ve Kutsaldır :Demiryolu taşımacılığının serbestleştirilmesi kanunu kapsamında kurulan ve tren işletmeciliği yapacak olan ve 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren fiilen faaliyetlerine başlayan TCDD Taşımacılık AŞ’nin sadece ülkemizde değil; Avrupa, Ortadoğu ve Kafkaslar’da lojistik ve demiryolu taşımacılığı alanında büyük işler başaracağına ve sektörde lider kuruluşlardan olacağına inancımız tamdır.


Ayrıca beş yılda gelir gider dengemizi, bakım ve enerji giderlerimizi iyileştirmeyi hedeflemekteyiz. Çıktığımız bu yolda her kademedeki mesai arkadaşımla azimle çalışarak hedeflerimize ulaşacağız. TCDD Taşımacılık AŞ’yi sektörümüzde en önde gelen kuruluşlardan olması için kararlılıkla görevimizi yerine getireceğiz.

Her gün YHT’lerle 20 bin, Marmaray’la 200 bin, konvansiyonel trenlerle 50 bin vatandaşımızı güvenle taşıyoruz. Yine günde 170 yük treniyle 100 bin ton yük taşıyarak ülkemizin ekonomisine, sanayisine katkı sağlıyoruz.

Demiryolculuk özveri ve sabır gerektirir. Sektörümüz yılın 365 günü yaz kış, gece gündüz hizmet vermektedir. Demiryolu ve demiryolculuk denince akla gelen ilk meslek makinistliktir. İnsanların ve yüklerin taşınmasındaki ağır sorumluluğun fedakar ve cefakar makinistlerimizin omuzlarında olduğunu biliyoruz. Şirketimizin en önemli insan kaynağını oluşturan makinistlerimizin sorunlarını çözmek ve makinistlerimizin daha iyi şartlarda çalışmasını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Ayrıca makinist arkadaşlarımın da işlerine azami dikkati göstermesi gerektiğinin, iş güvenliği kurallarına harfiyen uymalarının can ve mal güvenliğinin sağlanması için çok önem arz ettiğinin altını bir kez daha çiziyor; kazasız, belasız çalışmalar diliyorum. Demiryolu işletmeciliğinin en önemli mesleklerinden birisini ifa eden fedakar makinist arkadaşlarımın 3 Temmuz Dünya Makinistler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, selamlarımı iletiyorum.

Veysi KURT

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve

Yönetim Kurulu Başkanı

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar