Bangladeş Demiryolları Komitesi’nden Tülomsaş’a İnceleme ZiyaretiVali Özdemir Çakacak ile Bangladeş Parlamento Üyesi ve Demiryolları Komite Başkanı Fazla Karım Chowdhury, TÜLOMSAŞ’ta bir araya geldi.

Demiryolları alanında son yıllarda hızla gelişme gösteren ve Türkiye ile ticari ilişkilerini daha çok geliştirmeye çalışan Bangladeş, Demiryolları Komite Başkanı Fazla Karım Chowdhury’u ve beraberindeki heyeti bir dizi incelemelerde bulunması için Türkiye’ye gönderdi.

Bangladeş Parlamento Üyesi ve Demiryolları Komite Başkanı Chowdhury’u ve beraberindeki heyeti Türkiye’de görmekten ve Eskişehir’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getiren Vali Çakacak, çok eskilere dayanan iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişerek devam ettiğini bildirdi.

Vali Çakacak, Raylı Sistemler sektörünün ihtiyacı olan her türlü ürünü yüksek kalite anlayışıyla karşılayan TÜLOMSAŞ’ın milli tasarıma sahip ürünleri geliştirerek üreten ve tüm dünyaya satan bir kuruluş olduğunu görüşmede belirtti.

Tülomsaş Genel Müdürlüğü’nde Vali Çakacak ile bir araya gelen Demiryolları Komite Başkanı Chowdhury ise, iki ülke arasında hızla gelişen iyi ilişkilerin daha çok artmasını diledi.

Bangladeş demiryollarının yakın zamanda yapacağı 40 adet lokomotif ve daha sonrasındaki yük vagonu ihaleleri için ön araştırma yaptıklarını belirten Komite Başkanı Chowdhury, işbirliği adına TÜLOMSAŞ’ı ziyaret ettiklerini söyledi.