İstanbul’da İnşaatı Sürdürülen Raylı Sistem Hatlarının Uzunluğu 143 Kilometreistanbulda insaati surdurulen rayli sistem hatlarinin uzunlugu 143 kilometre
istanbulda insaati surdurulen rayli sistem hatlarinin uzunlugu 143 kilometre

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, TRANSİST 11. İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda yaptığı konuşmada, İstanbul’da Metro uzunluğu yılsonunda 233 kilometreye ulaşmış olacak dedi.

Mehmet Cahit Turhan, nüfus, ekonomik ve kültürel anlamda Türkiye’nin en büyük marka değeri olan İstanbul’da, yılların birikimi olan altyapı sorunlarının çözümüne ayrı önem verdiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Ulaşım alanında İstanbul’umuzda dev adımlar attık, atmaya devam ediyoruz. Metro uzunluğu yılsonunda 233 kilometreye ulaşmış olacak. Daha geçtiğimiz ay hep birlikte Ümraniye-Çekmeköy metrosunun açılışını yaptık. Büyükşehir Belediyemizin öngördüğü hedef bin kilometrenin üstünde… Büyükşehir Belediyemizin yetersiz kaldığı yerlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak biz devreye giriyoruz. 118 şantiyede ve 18 güzergahta çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

Bakanlığımız tarafından İstanbul’da inşaatı sürdürülen raylı sistem hatlarının uzunluğu 143 kilometre. Yapımına devam ettiğimiz Kaynarca-Sabiha Gökçen hattıyla Kadıköy-Kartal metrosunu Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlayacağız. Bakırköy-Kirazlı hattıyla Kirazlı-Olimpiyatköy metrosunu Marmaray’a ve İDO’ya ulaştıracağız. Gayrettepe-İstanbul Havalimanı hattı ve Halkalı-İstanbul Havalimanı hatlarıyla İstanbulluları yarım saatin altında İstanbul Havalimanı’na ulaştıracağız.”

Turhan, metro çalışmalarının yanında İstanbul’un banliyö hatlarının iyileştirilmesini de ihmal etmediklerini, banliyö çalışmaları bittiğinde Gebze-Halkalı arasının 3 hat haline geleceğini bildirdi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri  1. dalga mı geçiyorsunuz? metro işlerinin yüzde 80 i durduruldu herkes işsiz kaldı

  2. dalga mı geçiyorsunuz? metro işlerinin yüzde 80 i durduruldu herkes işsiz kaldı

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.