Türkiye-İran Arası Nakliye Çalışmalarında Arınak Lojistikturkiye iran arasi nakliye calismalarinda arinak lojistik
turkiye iran arasi nakliye calismalarinda arinak lojistik

Amerika Birleşik Devletleri yönetiminin katı yaptırım kararları aldığı ülke olan İran ile ülkemizin ilişkileri bu kararlardan en az seviyede etkilenmelidir diyerek ticaret çalışmalarına aralıksız devam eden ülkemiz, özellikle ihracat ve ithalatın ana unsurlarından olan nakliye sektörünü olabildiğince aktif tutma kararlılığını sürdürmektedir. Türkiye ile İran arasında cereyan eden alışveriş trafiğine hız kesmeden, ara vermeden devam etmek isteyen ülkemiz İran çalışan nakliye firmalarını özellikle destekleyerek sektörde ki olumlu havayı sekteye uğratmamaya kararlı gözükmektedir.

Ülkemizde İran’a nakliye çalışmaları yapan çok sayıda nakliye kuruluşu bulunmakta, bu kuruluşlar arasında belli başlı firmalar yaptıkları düzenli ve sağlıklı çalışmaları ile dikkat çekmektedirler. Bu kuruluşların ilk sıralarında yer alan Mersin merkezli Arınak Lojistik firması, geçmişten günümüze uzun yıllardan bu yana süregelen lojistik faaliyetlerini hız kesmeden sürdürmeye devam etmektedir. Firma sektördeki çalışmalarından dolayı İran nakliye firmaları arasında özel bir yerde konumlanmış olup, ihracatçı ve ithalatçı bir çok firmamızın tercih ve tavsiye ettiği nakliye kuruluşu olma vasfına sahip bulunmaktadır.

İran nakliye çalışmalarını komple tır yüklemesi, parsiyel taşıma, gabari dışı ağır nakliyat, konteyner nakliyesi, açık dorse tır taşımacılığı ve frigo tır nakliyesi gibi alanlarda sürdürmekte olan Arınak Lojistik, iki ülke arasında sahip bulunduğu Türk plakalı tırları ile birlikte, oldukça çok sayıda İran plakalı tırlar ile de gerçekleştirmektedir. Tenteli, sal dorse, lowbed ve frigo dorse tırlar ile kesintisiz nakliye hizmeti sunan firma Türkiye-İran arası nakliyatın önemli lojistik şirketleri arasında yer almaktadır.

İran’a komple tır taşımacılığı ile birlikte İstanbul depolarından haftanın belirli günleri çıkış yapmak suretiyle düzenli parsiyel nakliye servis hizmetleri de bulunan Arınak Lojistik, İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarında bulunan modern depolarında toplanan parsiyel ve kargo içerikli yüklerin Erenköy ve Halkalı gümrüklerinde ihracat gümrük işlemlerinin yapılmasına müteakip çıkış yapan tırlar İran’da başta başkent Tahran olmak üzere tüm şehirlere gümrük teslimi şeklinde teslimatlar yapılmaktadır.

İran nakliye hususunda son derece deneyimli operasyon ekibi ile 7/24 anlayışı ile görev başında bulunan Arınak Lojistik, müşteri memnuniyetine odaklı kaliteli servis hizmeti sunma prensiplerinden ödün vermeden çalışmalarını devam ettirmektedir.

Haber kaynağı: Arınak Lojistik

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.