Ankara’da Yaşanan Tren Kazasının Enkazı KaldırılıyorAnkara-Konya seferini yapan yüksek hızlı trenin (YHT), Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz istasyonunda kılavuz lokomotifiyle çarpışması sonucu 3’ü makinist 9 kişi yaşamını yitirdi, 86 kişi de yaralandığı kazanın ardından enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Ankara-Konya seferini yapan YHT, dün sabah saat 6:36’da Yenimahalle ilçesindeki Marşandiz İstasyonu’nda yol kontrolü yapan kılavuz tren ile çarpıştı. Kazada 3’ü makinist 9 kişi yaşamını yitirdi, 86 kişi de yaralandı. Kazada hasar gören kılavuz tren, dün akşam saatlerinde bölgeden çekildi. Gece Ankara’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bir süre ara verilen enkaz kaldırma çalışmaları sabah saatlerinde yeniden başlandı. Kazaya karışan YHT’nin hurdaya dönen lokomotifi ve yıkılan istasyon, vinçlerle kaldırıldı. Raylar üzerindeki diğer 2 vagon enkazını ekipler çevresine kurulan vinçlerle kaldırma çalışmaları yapıyor.

Çalışmalarda emniyet ekipleri de olay yerinden ve vagonlardan yolculara ait eşyaları toplamaya ve tasnif etmeyi de sürdürüyor.