Boğazköprü Yolu, Bünyan Köprülü Kavşağı ve Derevenk Viyadüğü, Törenle Hizmete Açıldı

bogazkopru yolu bunyan koprulu kavsagi ve derevenk viyadugu torenle hizmete acildi
bogazkopru yolu bunyan koprulu kavsagi ve derevenk viyadugu torenle hizmete acildi

Kayseri’de yapımı tamamlanan bir dizi projenin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Açılış törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeleri Bülent Arınç ve Yıldırım Akbulut ile Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu katıldı.

Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan projeler hakkında bilgi vererek yatırımların ve hizmetlerin çok olması sebebiyle açılışların toplu bir şekilde gerçekleştirdiğine değindi. Erdoğan, Kayseri’de tamamlanan ve toplam yatırım bedeli 1 katrilyon 798 trilyon olan 139 projenin açılışını gerçekleştirdiklerini söyleyerek ulaşım alanında yapılan Derevenk Viyadüğü, Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesi Köprülü Kavşağı, İncesu-Himmetdede-Kayseri Yolu ile Bünyan Köprülü Kavşağı’nın toplamda 419 milyon liralık yatırımlar olduğunu belirtti. Erdoğan, Kayseri’ye son 17 yılda toplamda 27 milyon liralık yatırım yaptıklarına dikkati çekerek, devam eden ve yakında başlayacak olan yatırımlar arasında yer alan Develi Batı ve Kuzey Çevre Yolu’nu önümüzdeki yıl tamamlayacaklarını, ayrıca Niğde Otoyolu bağlantısı, Ürgüp-Niğde Yol Ayrımı arasını, Boğazlıyan Felahiye Yolu’nun da seneye tamamlanacağını söyledi.

Törende konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, Bakanlıkları bünyesinde yer alan ulaşım alanında faaliyet gösteren kurumların Kayseri’de yapmış oldukları yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Kayseri’de açılışı gerçekleştirilen ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen projelerden olan Boğazköprü ve Bağlantı Yolu Projesi’nin tamamlanmasıyla; ağır trafik yükü altında oluşabilecek bozulmalar ve çatlamaların önüne geçilerek yol kullanıcılarına güvenli ve konforlu ulaşım imkanı tesis edildi. Ayrıca, en uygun teknik ve ekonomik çözümlerle, uzun vadede meydana gelebilecek ve maddi yükler doğuracak yeni yapım çalışmalarının da önüne geçilmiş oldu.

Kayseri-Sivas yolunun 20. kilometresindeki Bünyan yol ayrımında bulunan hemzemin kavşakta; kazaların önlenmesi, trafik can ve mal güvenliğinin korunması ve aynı zamanda kavşak bölgesindeki seyir konforunun yükseltilmesi amacıyla yapılan Bünyan Köprülü Kavşağının tamamlanmasıyla, Kayseri-Sivas Devlet Yolu ile Bünyan ilçesi bağlantısındaki taşıt trafiği artık kesintisiz akacak.

Kayseri Güney Çevre Yolu’nun önemli geçiş noktalarından Derevenk Viyadüğünün hizmete girmesi ile transit trafiğin güvenli akışı ve çevre illerle kaliteli ulaşım bağlantısı sağlandı.

Güney Çevre Yolu Projesi; Kayseri’nin batısındaki Nevşehir, Niğde, Aksaray ile doğusundaki Malatya ve Kahramanmaraş illeri arasında şehir içi trafiğine girmeden transit ulaşım imkanı veriyor. Projenin hizmete girmesiyle birlikte Kayseri ve Talas ilçesinin doğu ile bağlantısı yüksek standartlı en kısa güzergahla sağlanırken, Pınarbaşı-Talas arası 3 km kısaldı. Yolun geometrik ve fiziki özelliklerinin yükseltilmesiyle seyahat süresi 20 dakika azalırken, araçların çevreye bıraktıkları egzoz emisyonları azalmış, bakım-işletme, akaryakıt ve amortisman giderlerinden tasarruf edilerek, ülke ekonomisine katkı sağlanmış oldu.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Sal 19

İhale İlanı : Akaryakıt Satın Alınacaktır

Kasım 19 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar