19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yıldönümü Kutlu Olsun

mayis ataturku anma genclik ve spor bayraminin yildonumu kutlu olsun
mayis ataturku anma genclik ve spor bayraminin yildonumu kutlu olsun

Türk Milleti’nin kurtuluşu, bağımsızlığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için 101 yıl önce 19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı Samsun’da başlattı. Bağımsız ve özgür bir vatana sahip olmak için kazanılan muhteşem zafere atılan ilk adımın 101. Yılı’nı, 19 Mayıs Atatürk’ü Gençlik ve Spor Bayramı olarak başta gençler olmak Türk Milleti olarak 7’den 70’e büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.


Kurtuluş Savaşı’mızın ardından çağdaş medeniyetler seviyesi hedefiyle kurulan Türkiye’mizi geleceğe taşıyacak olan gençlerimize armağan edilen bu günün ruhu ve anlamı, aynı zamanda tarihi bir sorumluluk ve görevi de beraberinde getiriyor. Vatanımız, sporu, ahlâkı, çağdaş ilimleri, vatandaşlık sorumluluğu, millet ve vatan sevgisini hayatının merkezine koyarak çalışkan ve yenilikçi bir gençliğin omuzlarında gelecek nesillere taşınmaktadır.

Kurtuluş Savaşı’mızdan bugüne, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan için içerden ve dışardan gelen saldırılara karşı canlarını vererek en büyük fedakârlığı gösteren şehitlerimizin ruhunu rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Rayhaber ailesinin değerli okurları, ülkemizdeki ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yılı kutlu olsun.İlk yorum yapan olun

Yorumlar