Yük Vagonları Dünyaya Asyaport Sayesinde Açılacak

yuk vagonlari dunyaya asyaport sayesinde acilacak
yuk vagonlari dunyaya asyaport sayesinde acilacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Anadolu’dan gelen yüklerin demiryolu ile Tekirdağ Asyaport Limanı üzerinden dünyanın her noktasına ulaştırılmasına imkân sağlayacak lojistik yatırımının hizmete alınması dolayısıyla düzenlenen programa katıldı.


Törene Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri; İlhami Özcan Aygun ve Çiğdem Koncagül, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer katıldı.

Başkan Kadir Albayrak programda yaptığı konuşmada, Tekirdağ’ı güzel günlerin beklediğini belirterek, “Marmaray’ın, Anadolu’yu Trakya’ya bağlaması, Türkiye’ye yeni bir dış ticaret kapısı daha açtı. Artık yükler demiryolu ile Tekirdağ Asyaport Limanı üzerinden dünyanın her noktasına ulaşıyor. İstanbul’un fethinin yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, İstanbul üzerinden şehrimize getirilen yük vagonları artık dünyaya Asyaport sayesinde açılacak. Ülkemize, şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar