Çevrimiçi Varlığınız Yaşadığınız Hukuki Bir Konuyu Nasıl Etkileyebilir?

Hukuk Davaları
Hukuk Davaları

Hepimizin ortak noktası olan tek şey, hiçbirimizin kanunla yüzleşmek istemememizdir. Mahkemede lehimize işe yarayacak şeyler bulmaya çalışarak, hiçbir zaman bir direkten diğerine koşmak istemiyoruz. Bununla birlikte, kanuna uymanın kaçınılmaz olduğu durumlar olabilir. Ve böyle zamanlarda hayatınızdaki her ayrıntıya dikkat etmeniz önemlidir.

İçinde yaşadığımız internet çağı, kişisel bir hayata sahip olmayı neredeyse imkansız hale getiriyor. Tüm bilgilerimiz, hem sizin lehinize hem de bir mahkemede aleyhinize işleyebilecek dünya çapında web’de mevcuttur. Evet, çevrim içi varlığınız ve itibarınız jürinin sizi algılama şeklini etkileyebilir ve dolayısıyla davanın sonucunu etkileyebilir. Bize inanmıyor musunuz? Çevrimiçi varlığınızın ve gönderilerinizin yasal mücadelenizi nasıl etkileyebileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Gönderileriniz Kanıttır

İnternette söylediğiniz veya yayınladığınız her şey bir mahkemede delil olarak kullanılabilir. Bunun, vakaya ve yaptığınız gönderilerin amacınızı nasıl desteklediğine bağlı olarak hem olumlu hem de olumsuz sonuçları olabilir. Davanızla savaşması için bir hukuk avukatı tutuyorsanız, sizden ilk istedikleri şeylerden biri sosyal medya işlerinizdir. Bunları incelemek, mahkemede aleyhinize kullanılabilecek herhangi bir bilgi olup olmadığını avukatın anlamasına yardımcı olabilir.

İnançlarınızı Gösterir

hukuksal davalar

Sosyal medya hesaplarınızı çeşitli konularda güçlü fikirler ifade etmek için kullanırsanız, bu jüri tarafından fark edilmeyecektir. Zaman zaman sizin lehinize çalışabilse de, çoğu durumda jüri, çevrimiçi varlığınıza dayanarak sizin hakkınızda önyargılı bir fikir geliştirebilir ve bu, davanıza yarardan çok zarar verebilir.Bir baş belası olarak görülebilir veya dernekleriniz ve görüşleriniz jüri üyelerine kırmızı bayraklar olarak görünebilir.

Sosyal medya, bir kişinin düşüncelerinin ve inançlarının bir yansıması olarak görüldüğünden, kişiliğiniz hakkında sarsılması zor bir izlenim yaratabilir!

Yemini bozmak

hukuksal haklar

Kapalı bir duruşmanın ayrıntılarını veya davayla ilgili herhangi bir bilgiyi yanlışlıkla sosyal medyaya gönderirseniz, bu mahkeme kararının ihlali olarak görülebilir. Yemini bozmaktan ve mahkemeye hakaretten yargılanacaksın.

Davanın yargılamasını ayrıntılı olarak tartışmamanız anlaşılabilir olsa da, birkaç ülke onun ayrıntılarından en ufak bir bahsedilmesi konusunda bile çok titiz davranıyor. Bu sadece tartışmalı taraflar için değil jüri üyeleri için de geçerlidir. Dolayısıyla bu tür kazaları önlemek için sosyal medyadan olabildiğince uzak durmak en iyisidir.

Halihazırda yasal bir savaş içindeyseniz, aklınızdaki ilk düşünce sosyal medyada paylaştığınız her şeyi silmeniz olabilir. Ancak tekrar düşünün. Bu, soruşturma sürecinin aksaması ve delil parçalarının tahrif edilmesi olarak görülebilir. Öyleyse, sosyal medyanızı olduğu gibi bırakın ve duruma odaklanın. Unutmayın, rahatsız edici veya kabul edilemez veya tehdit edici bir dilde hiçbir şey yayınlamayın.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar