Düzce Depremi Sonrası Düzce, Bolu, Sakarya ve Zonguldak’ta Eğitime Ara Verildi

Duzce Depremi Sonrasi Duzce Bolu Sakarya ve Zonguldakta Egitime Ara Verildi
Düzce Depremi Sonrası Düzce, Bolu, Sakarya ve Zonguldak’ta Eğitime Ara Verildi

Düzce’de sabaha karşı meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar sürüyor. Dört kentte eğitime bir gün ara verildi.

Sabah 04.08’te meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından sarsıntının Düzce, Bolu, Sakarya ve Zonguldak’ta eğitime bir gün ara verildi.

Düzce Valisi Cevdet Atay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Deprem nedeniyle tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında bir gün eğitim öğretime ara verilmiştir. Kamuda çalışan engelli ile hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır. Hepimize çok geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Düzce Gölyaka’da meydana gelen deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı. Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Değerli hemşerilerimiz, Düzce’de meydana gelen ve ilimizde de hissedilen deprem nedeniyle, tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında eğitim-öğretime 23 Kasım 2022 tarihinde 1 gün ara verilmiştir. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun.”

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar