Volvonun en hızlı aracı Polestar ’a pilot süper sporlu Michelin desteği

Volvonun en hızlı aracı Polestar ’a pilot süper sporlu Michelin desteği :Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, yeni Volvo S60 ve V60 Polestar’a Pilot Super Sport ile orijinal ekipman desteği sağlıyor. Volvo’nun Haziran ayı itibariyle dört kıtada satışa sunacağı aracı Polestar, 245/35 R 20 MICHELIN Pilot Super Sport ultra-yüksek performanslı lastiklerle donatılacak.
100 yıla yakın tecrübesiyle otomobil sektöründe başarısını ispat eden Volvo’nun şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en hızlı seri üretim aracı olan Polestar, 350 bg’lik altı silindirli turbo motorları ve yalnızca 4.9 saniyede 0 km/s’den 100 km/s’ye çıkabilmesiyle göz dolduruyor. Yüksek performans lastik sektöründe sahip olduğu başarıları Le Mans 24, WRC gibi uluslararası yarışlarda da kanıtlayan Michelin’in üç teknolojiyi birleştirdiği lastiği Pilot Super Sport, Çinli üreticinin en hızlı aracının yüksek performansa dair bütün ihtiyaçlarını karşılıyor.
Volvo Proje Müdürü Henrick Fries, ‘Michelin Pilot Super Sport lastikler yeni piyasaya çıkaracağımız Volvo S60 ve V60 modellerine çok iyi uyum gösteriyor ve beklentimizi en yüksek şekilde karşılıyor.” dedi. Çinli Volvo ile Fransız lastik devi Michelin’in işbirliği üzerine konuşan Michelin Orijinal Ekipman Yöneticisi Anders Svensson ise ‘Michelin Pilot Super Sport mükemmel ıslak ve kuru yol tutuş kabiliyetini güvenlik ve dayanıklılıkla birleştiriyor. Temel stratejimiz olan Michelin Total Performance sayesinde geliştirdiğimiz Pilot Super Sport tam da Volvo’nun yeni otomobillerinde sunmak istediği kombinasyonu sunuyor.” dedi.
Üç teknolojinin benzersiz uyumu
Michelin Pilot Super Sport üç benzersiz teknoloji; Twaron kuşak, çift bileşen teknolojisi ve değişken temas yüzeyi 2.0’ı birleştirerek sağladığı yüksek performansla fark yaratıyor. Hem güçlü hem hafif olan ve çelikten beş kat daha dirençli Twaron kuşak teknolojisi, değişken gerilimi sayesinde lastik basıncının eşit şekilde dağıtılmasını sağlıyor.
Çift bileşen teknolojisiyle sayesinde lastiğin sağ ve sol yanlarında farklı kauçuk bileşenlerine sahip olan Michelin Pilot Super Sport, dış yanaklarındaki elastromer ile sürücüye daha dayanıklı bir lastik ömrü sunuyor ve ıslak yollarda yüzeye daha iyi tutunuyor. Değişken Temas Yüzeyi 2.0 sayesinde ise sürüş şartlarına göre şekil değiştirerek sürücünün araç kontrolü sağlamasına yardım ediyor.Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar