İzmit Tramvay projesi danışmanlık ihalesi için dokuz firma teklif verdiİzmit Tramvay projesi danışmanlık ihalesi için dokuz firma teklif verdi :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Sekapark-Otogar arasında yaptıracağı tramvay projesiyle ilgili, danışmanlık ihalesi yapıldı. İhaleye 9 firma katılırken, dosya sundular, yeterliliklerini aktardılar. Komisyon, firmaların yapılarını, özelliklerini inceleyecek, yeterliliklerini tespit edecek.

Yapımına nisan ayında başlanacak tramvay ihalesinde, ihale komisyonu başkanlığını Ahmet Çelebi yaptı. 9 firmanın temsilcileri katılarak, bu tramvay projesiyle ilgili danışmanlık hizmeti ihalesine dosya sundular.

8 FİRMA İNŞAAT İHALESİNE DAVET EDİLECEK
Tramvay ihalesinin danışmanlık hizmetiyle ilgili dünkü ihaleye katılan ve dosya sunan firmalar şunlar:
Ankaralı Yüksel Proje-Ankaralı Prota Mühendislik-İstanbullu UBM Uluslararası Müşavirlik Hizmetleri-Ankaralı Erka As Proje Danışmanlık Hizmetleri-Antınok Mühendislik- İtalyan Geoata ve İstanbullu Türedi Mühendislik Danışmanlık ortaklığı- Ankaralı Prakon Mühendislik ve Optim firmaları iş ortaklığı,- Ankaralı Proyapı Mühendislik- İstanbullu Boğaziçi Proje Mühendislik. Bu firmalar yeterlilik araştırmasına tabi tutulacak, dosyaları incelenecek. Komisyon, bu firmalardan birisini eleyecek ve ne zaman yapılacağı henüz netleşmeyen inşaat ihalesine 8 firma davet edilecek.

TRAMVAY ÖZELLİKLERİ
Tramvay danışmanlık ihalesi, yaklaşık 7 kilometre uzunluğundaki tramvay raylı sistem ana hattı, toplam 11 adet istasyon ile yaklaşık 30 bin metrekarelik depo sahası, atölye binası ve bağlı hattından oluşan kent içi raylı toplu taşıma sistemi yapım kontrollüğü, danışmanlık ve mühendislik işlerini kapsıyor.

Reklamlar