Metrobüs'te isyan ettiren uygulama bu sabah başladıMetrobüs’te isyan ettiren uygulama bu sabah başladı :Boş metrobüse binmek için ara duraklardan Beylikdüzü TÜYAP son durağa giden vatandaşlar bugünden itibaren ikinci kez bilet parası ödeyerek metrobüslere binmeye başladı, vatandaşlar tepkili… İBB ise bu uygulamanın ‘yoğunluğu hafifletmek amacı ile’ başlatıldığını savundu.
İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinden metrobüse binenlere kötü haber… Beylikdüzü’ndeki ara duraklardan, Söğütlüçeşme yönündeki yoğunluk nedeniyle metrobüse binemeyen vatandaşlar, ters yöndeki TÜYAP durağına giderek, boş metrobüslere ayrı bir ücret ödemeden biniyordu.
İETT bugünden itibaren yeni bir uygulamaya başlayarak, TÜYAP durağına gelen metrobüslerden inen yolcuları, peron dışına çıkarıyor. Ara duraklardaki yoğunluk nedeniyle son durağa gelip, daha rahat şekilde metrobüse binmek isteyen vatandaşlar, bugünden itibaren ikinci kez ücret ödeyerek perona gişiş yapabiliyor.
VATANDAŞ TEPKİLİ
Bu sabah itibariyle başlayan uygulama nedeniyle, Beylikdüzü’ndeki ara duraklarda yoğunluk doruk noktasına çıktı. İkinci kez ücret ödeyerek boş metrobüse binmek için TÜYAP durağına gelen vatandaşlar ise kendilerini peron dışına yönlendiren güvenlik görevlilerine tepki gösterdi. Güvenlik görevlileri, “Neden böyle bir uygulama başlatıldı” yönündeki soruya, “İşletmemiz böyle bir karar aldı” yanıtını verdi.
İBB AÇIKLAMA YAPTI
Avukat Efkan Bolaç, İBB’nin yeni uygulamasını Twitter üzerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyazmasa’ya sordu. İBB, söz konusu uygulamayı ‘yoğunluğu hafifletmek için’ başlattığını savundu.
İBB’nin açıklamasında, “Metrobüs hattımızda ilk duraktan son durağa tek bilet ile ulaşım sağlanabilmektedir. Belirtilen uygulama ilk durakta oluşan yoğunluğun hafifletilmesi amacı ile uygulanmaktadır” denildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.