İsa Apaydın’ın Raillife dergisinde ‘Raylar’da yerli ve milli üretim seferberliği’ yazısı yayınlandıİsa Apaydın’ın Raillife dergisinde ‘Raylar’da yerli ve milli üretim seferberliği’ yazısı yayınlandı :Son yıllarda ülkemizde başlatılan yerli ve milli ürün üretimi seferberliği tüm hızıyla devam ediyor.

Demiryollarına verilen önemle birlikte ülkemiz demir ağlarla yeniden örülürken, iktisadi bağımsızlığın olmazsa olmazı yerli ve milli üretime yönelik önemli adımlar atılıyor.

Bağlı Ortaklığımız TÜDEMSAŞ’ta Yeni Nesil Milli Yük Vagonunun üretimi başarıyla tamamlanarak raylara indirildi. Yeni Nesil Milli Yük Vagonunun konsept tasarımı, projelendirilmesi ve prototip üretimi, TCDD’nin proje koordinatörlüğünde ve Bağlı Ortaklığımız TCDD Taşımacılık AŞ’nin de desteğiyle 3 yıl gibi kısa sürede gerçekleştirildi. Milli Yük Vagonumuz, gerek üretim maliyetleri, gerekse işletmecilik maliyetleri açısından eşdeğer vagonlara göre büyük avantaj sağlıyor.

Ankara Ray Kaynak Fabrikamızda her tipteki makasların fabrika ayarları bozulmadan, takım halinde, emniyetli bir şekilde istenilen yere ulaştırılması ve montajı mümkün hale getiren tamamen yerli ve milli 5 adet Makas ve Panel Taşıma Vagonu üretilerek kullanıma başlandı.

Diğer taraftan Eskişehir’deki TÜLOMSAŞ tesislerimizde 6 silindirli 700 kW gücündeki yerli ve milli dizel motorun üretimi başarıyla tamamlandı. Milli sinyalizasyon ve milli tren simülatörü projelerini tamamlayarak hayata geçirdik. Yaygınlaştırma çalışmalarımız devam etmektedir. Ayrıca mantarı sertleştirilmiş yerli rayın prototip üretimi de başarıyla tamamlandı.

Kars, Kafkasların lojistik üssü oluyor

Serhat Şehrimiz Kars’ı, bölgesinin ve Kafkasların lojistik üssü haline getirecek Kars Lojistik Merkezi’nin temeli Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan tarafından törenle atıldı. 300 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak, yıllık 412 bin ton taşıma kapasitesine sahip lojistik merkezimizde 500 kişi istihdam edilecek.

Demiryolları gelişiyor, yerli ve milli üretim seferberliği devam ediyor. İnşa edilen tesislerle halkımız iş ve aş sahibi oluyor.

İyi yolculuklar…

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.