Kardemir’de İş Kazası Sonucu Hayatını Kaybeden İşçi Toprağa VerildiKarabük Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (Kardemir) elektrik akımına kapılarak yaşamını yitiren Halil Kuzören (49) için fabrikada cenaze namazı kılındı. Çelik işçileri, arkadaşlarının cenaze namazına yetişmek için koştu.

Elektrik bakım işçisi evli ve 2 çocuk babası Halil Kuzören, 07.09.2018 tarihinde çelikhanede, vinç elektrik bakımı yaptığı sırada akıma kapıldı. Mesai arkadaşlarının ihbarı üzerine fabrikaya yönlendirilen ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Halil Kuzören, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Halil Kuzören’in Haddehane meydanındaki cenaze törenine ailesi ve yakınları, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Yolbulan ve Hüseyin Çağrı Güleç, Genel Müdür Ercüment Ünal, Çelik-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel ve Sendika Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören ile Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şirketin diğer yetkilileri ile çalışanlar katıldı.İşçiler, arkadaşlarının fotoğrafını göğüslerine astı.

Kardemir’de kılınan cenaze namazı ve yapılan duaların ardından Yenice!ye uğurlanan Halil Kuzören’in cenazesi, Yenice Yeşil Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Yenice Yazıköy aile mezarlığında toprağa verildi.

Reklamlar