Samsun-Ankara Hızlı Tren Hattı Ne Zaman Hizmete Girecek?CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 2019 yılında biteceği söylenen Samsun-Ankara yüksek hızlı tren hattının ne zaman hizmete açılacağını sordu.

KİT Komisyonunda söz alan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, TCDD yetkililerinin 2019 yılında Samsun, Ankara arası Yüksek Hızlı Tren hattının hizmete gireceği yönündeki açıklamaları hatırlatarak, “Samsun, Ankara arası Yüksek Hızlı Tren hattının proje çalışmaları 2019 yılında tamamlanacağı ve ihale süreçleri ne zaman tamamlanacak? 2030 mu? Öncesi ve sonrası mı? Burada vatandaşlarımızın doğru bilgilendirilmesi önemlidir. TCDD yetkililerinin projenin daha hazırlık aşamasında olduğunu ifade etmeleri; kamuoyuna daha önceki yıllarda 2019 yılında bitirilecek konuşmaları havada kalmıştır. Samsun, Amasya, Çorum Kırıkkale, Ankara arası proje çalışmaları devam eden Yüksek Hızlı Tren hattı ihale süreçleri ne zaman tamamlanacak ve bu hat ne zaman hizmete girecektir” diye sordu.

SAMSUN HALKI VAAT DEĞİL, İCRAAT BEKLİYOR
Samsun ve bölge halkının Yüksek Hızlı Tren hattı yapımı için vaat değil icraat beklediğini ifade eden Zeybek, “Mevcut demiryolunun yenilenmesiyle Samsun, Sivas arası ne zaman açılacaktır. Bu konularda bölge halkımız sağlıklı bilgiler ve tren yolunu beklemektedir. Bölge halkının beklentileri bu hattın hızla hizmete girmesidir. Yaklaşan yerel seçimlerde çokça kullanılacağı bilinen bu olayda halkın hayalleriyle oynamanın doğru olmadığı ve halkın doğru bilgilendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. 31 Mart 2019 Mahalli seçimlerinde bu olayın kullanılması yerine halkımızın doğru bilgilendirilmesi yapılacak mı?” dedi.

Kaynak : www.samsunhaber.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.