Rafamet UGE 300N Zemin Altı Cnc Tren Tekerlek Tornası Revizyonu

rafamet uge n zemin alti cnc tren tekerlek tornasi revizyonu
rafamet uge n zemin alti cnc tren tekerlek tornasi revizyonu

CNC Center, tekerlek torna tezgahları, modifikasyon, iyileştirme bakım ve onarım konularında yetkinliğe sahip bir firmadır. Bu doğrultuda; şirket, mevcut üniversal bir torna tezgahını zemin üstü tekerlek tornasına dönüştürmüştür. Dönüştürülen tekerlek tornası demiryolu tekerleklerini UIC standartlarında işleyebilmektedir. Tezgah CNC yapılmış tek komutla iki gövdeyi sıra ile torna etmektedir. Bu işlem tezgahtan tekerleği almadan veya yönünü değiştirmeden gerçekleşmektedir. Tezgahın iki adet aynası olup tekerleğin buvatgreslerini (rulman kutularını) sökmeden yerleştirilmesi pratik hale getirilmiştir.Tezgahta bulunan tornalama katerleri iki adet olup bunlar tornalama ve pah kırma işlemlerini otomatik olarak önce bir gövdeyi torna ederek daha sonra diğer gövdeye giderek, onu da işlemektedir. Tornalama sonucunda her iki gövde arasındaki çap farkı oluşturmadan boden ve tekerlek çapını UIC (tezgaha istenilen profil ölçüleri girilerek işleme yapılabilmektedir) standartlarında işlemektedir. CNC Center, tren sektöründeki deneyimi ile Zemin Üstü Cnc Tren Tekerlek Tornası yapım ve tasarım çalışmalarına devam etmektedir.

Revizyonu yapılacak olan Cnc tezgahlarının sorunları tam olarak tespit edilmek ve yapılacak olan işlemler için gerekli olan mekanik ve elektronik malzemeler ihtiyaca göre seçilmek zorundadır. Ömür ve performans maliyeti hesaplanmadan yapılan projeler kısa ömürlü ve düşük verimli olmaktadır.

Rafamet UGE 300N Zemin Altı Cnc Tren Tekerlek Tornası revizyon öncesinde günde 1 vagon işleyebilmekte ve sarf malzeme tüketimi çok fazla olmakta idi. Bu performansı bile kronik arızalardan dolayı, istikrarlı bir şekilde yapamıyordu. Mekanik ve elektronik revizyon sonrasında günde 3 vagon işlemekte ve sarf malzeme tüketimi daha az olmakta. Başarı ancak doğru ile elde edilebilir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Rafamet Tanıtım Videoları

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar