İstanbul Havalimanı’nın İlk Etabının İkinci Fazı Haziran Ayında Hizmete Açılacak

istanbul havalimaninin ilk etabinin ikinci fazi haziran ayinda hizmete acilacak
istanbul havalimaninin ilk etabinin ikinci fazi haziran ayinda hizmete acilacak

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı”nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “İstanbul Havalimanının ilk etabının ikinci fazını, haziran ayında hizmete açmayı planlıyoruz dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanlarının sayısını 30 ilaveyle 56’ya, yolcu kapasitesini de 317 milyona çıkardıklarını vurgulayarak “Türkiye’nin zafer anıtı İstanbul Havalimanı birinci fazını 2019 yılında tümüyle hizmete açtık. Havalimanımız 2019’da, iç hatta 12,5 milyona yakın, dış hatta ise 39,5 milyona yakın olmak üzere toplamda 51 milyonu aşkın yolcu trafiğine ulaştı. İstanbul Havalimanının ilk etabının ikinci fazını da Haziran ayında hizmete açmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş ve Balıkesir havalimanlarının yeni terminal binalarının yapımını tamamladıkları bilgisini de veren Erdoğan, denize inşa edilmiş havalimanı olarak dünyada benzerine az rastlanan Ordu-Giresun Havalimanı’ndan sonra şimdi de Rize-Artvin Havalimanı’nı yapacaklarını anlattı. Erdoğan, Gümüşhane-Bayburt, Yozgat ve Tokat havalimanlarının yapımlarının da sürdüğünü belirterek “Yurt dışı uçuş noktalarımızın sayısını 60’dan 2019 yılı sonu itibarıyla 326’ya, büyük gövdeli uçak sayımızı 162’den 540’a, sektörün cirosunu ise 2,2 milyar dolardan 25 milyar dolara yükselttik.” dedi.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar