Giresun’da Ana Arter Yolları Açıldı, Ulaşım Altyapısı Yenilenecek

Giresun’da Ana Arter Yolları Açıldı, Ulaşım Altyapısı Yenilenecek
Giresun’da Ana Arter Yolları Açıldı, Ulaşım Altyapısı Yenilenecek

Giresun’da meydana gelen afetin hemen ardından bölgede incelemelerini sürdüren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bölgedeki tüm ana arter yollarını ulaşıma açtıklarını, yolları kapanan 100 köyden 90 köye de karayolu ile ulaştıklarını söyledi.


Dereli’de Haber Global Televizyonunun canlı yayın programında açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, “22 Ağustos günü akşama doğru başlayan ve gece boyu devam eden yağmur sonucunda büyük bir afet meydana geldi. Özellikle Dereli bölgesinde. Bölgeye ilk geldiğimizde burada korkunç bir ortam, tablo vardı ama yavaş yavaş afetin izleri ortadan kalkmaya başladı. Buradaki afetin taşıdığı molozlar temizlendi. Bir an önce altyapıya başlayacağız” dedi.

“Devletimiz tüm kurumlarıyla bölgede”

Devlet olarak tüm kurumlarıyla bölgede seferber olduklarına işaret eden Bakan Karaismailoğlu, “Devletimiz büyük bir özveriyle burada çalışıyor, bütün arkadaşlarımızla yardımlaşmanın çok büyük örnekleri sergileniyor. En kısa sürede buraları eski haline döndüreceğiz ondan kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerini kullandı.

Kapanan 100 köy yolunun 90’dan fazlası ulaşıma açıldı

Ulaşıma kapanan köy yollarına ilişkin bir soruyu cevaplandıran Bakan Karaismailoğlu, “100’ün üzerinde kapalı köy yolu vardı. An itibariyle bu yollarımızdan doksandan fazlasını ulaşıma açtık. Devletimiz çok güçlü bir şekilde burada en kısa zamanda bütün yaraları saracağız. Doğankent’e ulaşımı servis yolundan sağlıyoruz. Orada kalıcı projelerimize başladık. Önümüzdeki bir iki gün içerisinde orada kalıcı imalatlara da başlayacağız. Espiye Deresi’nde sıkıntılar var, onlarla ilgili de proje çalışmaları devam ediyor. Yağlıdere ve Üçtepe’de sıkıntılar vardı. Kapalı olan yolumuz yok ana yollarda. Hepsini geçici de olsa servis yolu olarak sağladık. Afetlerin bir daha yaşanmaması için daha kalıcı tedbirler almaya çalışıyoruz.” dedi.

“Tahrip olan köprüleri yenileyeceğiz”

Afet bölgesinde tahrip olan köprülere ilişkin bir soruyu da cevaplandıran Bakan Karaismailoğlu, “Selin etkisiyle tahrip olan köprüleri yıkıp, yenilerini bir ön önce yapacağız. Projelendirme çalışmalarını yürütüyoruz. Enkazın kaldırılmasının ardından kalıcı projelerle yeniden yapımına başlayacağız” dedi.

Bölgenin ulaşım altyapısını yenilenecek

Dereli’deki altyapısının iki yıl önce yapıldığını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, “Afetten sonra altyapı önemli oranda tahrip oldu. İnşallah hepsini yenileyeceğiz. Sel atıklarını alıp detay temizliğini yaptıktan sonra altyapı çalışmalarını hemen başlatıp, kısa zamanda hepsini halledeceğiz” şeklinde konuştu.

“Herkes müsterih olsun, Devletimiz tüm imkanlarıyla burada”

Bölgedeki çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karaismailoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

“Hiç kimsenin endişesi olmasın, buradaki eksiklerin hepsini giderip, bütün yaraları en kısa sürede saracağız. Devletimiz kurum ve imkanlarıyla buradadır. Üstesinden gelemeyeceğimiz bir şey yoktur. O yüzden herkes müsterih olsun, hepsine müdahale edeceğiz.”sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar