Balear Adaları’nda kırsal bir mülk satın almak ister misiniz? Şimdi doğru zaman!

Grundstück Spanien IP
Grundstück Spanien IP

İspanya, mevsimlik kullanım için bir ülke mülkü satın almak isteyen uluslararası yatırımcılar için mükemmel bir sığınak haline geldi.

Balear Adaları gibi bölgeler geçen yıl rekor satışlarla sona erdi ve birçok satıcıyı mülklerini ve özellikle ülke mülklerini piyasaya sürmeye devam etmeye davet etti. Ve bu yıl, ilkbaharda alınan ipoteklere göre, yine böyle olacak gibi görünüyor.

Ancak bir yabancı olarak kırsal mülk satın alabilmek için hangi prosedürler gereklidir? Hukuki süreçleri detaylı olarak öğrenin. Yatırımcıların %90’ı, sorunsuz bir işlem elde etmek için tavsiyelerde bulunacak, onlara eşlik edecek ve onlar adına gerekli tüm formaliteleri yerine getirecek uzmanlara yöneliyor.

Balear Adaları’nda gayrimenkul hukuku uzmanı olan Bufete Frau, Mallorca veya İbiza gibi bölgelerde araziye yatırım yapmaya karar verirken bir Avrupa vatandaşı olarak nelerin dikkate alınması gerektiğine dair adım adım bir kılavuz yayınladı.

Bu durumda, ilk odak, mülklerin ve arazinin durumunu belirlemek için gereken belgeler üzerindedir. Bu sayede daha sonra yazlık yapılıp yapılamayacağı veya doğrudan tarım veya hayvancılık amaçlı kullanılıp kullanılmayacağı belirlenebilir.

“Müşterilerimizle tartıştığımız ilk şey, mülkün durumunu desteklemek için bir dizi belgenin gerekli olduğudur. Tapu ve kadastro bilgilerinden taşınmazın nerede başlayıp nerede bittiği tespit edilebildiği gibi, imar bilgileri sayesinde mevcut izinler ve imar sertifikaları veya elektrik, su ve doğalgaz temini olup olmadığı da öğrenilebilir. ”

Bu ilk adımla ve bu Özerk Toplulukta kentsel, mülkiyet ve tarihsel düzeyde yürürlükte olan mevzuata açık bir referansla, bunun iyi bir anlaşma olup olmadığını veya tam tersine karmaşık hale gelip gelmediğini öğrenmek mümkündür. ve hatta dava yol açabilir.

“Bu, reklamlara bakıp satın almanın mümkün olup olmadığını kontrol etmekle ilgili değil, söz konusu mülkün içini ve dışını bilmekle ilgili. Bu nedenle, Balear Adaları’nda bir mülk veya arazi satın almak isteyen herkesin her şeyin yolunda olduğundan ve herhangi bir sorun olmayacağından emin olması için hizmetlerimizi sunuyoruz. Bu garanti, alıcıların, özellikle de Almanların anlaşmadan haberdar olmaları ve bundan faydalanabilmeleri için çok önemlidir” diyor hukuk firması.

Taşınmazın takyidatsız olup olmadığının, tapu anında ipotekli olmadığının, geçiş hakkının bulunup bulunmadığının, el değiştirmesi gerekebilecek elektrik, su ve gaz kaynaklarının olup olmadığının kontrol edilmesi bunlardan sadece birkaçıdır. tamamen alıcı ve satıcıların güvencesi için uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen önlemler.

Çünkü gerçek şu ki Balear Adaları’nda satış şansı şu anda yüksek.

Büfe kadın hakkında

Gayrimenkul Hukuku, Aile Ofisi ve Golden Visa. Bunlar, bu butik hukuk firmasının bilgisine güvenen herhangi bir müvekkiline kişiselleştirilmiş çözümler sağlamada üstün olduğu üç daldır.

1994 yılında Mallorca’daki ofislerinin kapılarını açtıklarından beri, hizmetlerini ve idari faaliyetlerini hem İngiliz hem de Alman pazarlarına, İspanyol adalarına giderek daha fazla yatırım yapan ve güvenilir bir ekibe ihtiyaç duyan bir kitleye sunma konusunda uzmanlaştılar. idari formalitelerini ve evrak işlerini kendisine bırakabilirdi.

Şu anda, şirketin kurucu ortağı José Ms. Greenfield liderliğindeki adalardaki dört ofisinden (Palma Central, Portals, Pollença ve Ibiza) üçüncü nesil avukatlar, Avrupalı ​​müvekkillere bakım, tavsiye, destek ve deneyim sağlıyor. iş ve İspanyol Akdeniz adalarında gayrimenkul satın almak istiyorum.

Şehir planlama ve gayrimenkul hukuku ve yabancılar için yatırımlar konusunda hukuki danışmanlık konusunda uzmanlaşmış bir hukuk mezunu olan Bay Greenfield, yasal çalışmalarını iş ve deniz tutkusu ile birleştirerek müvekkillerine İngilizce, Almanca veya İtalyanca dillerinde hizmet vermektedir.

Grundstück auf den Balearen IP
Grundstück auf den Balearen IP

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar