Kayseri Raylı Sistem Güzergahında Yol Çalışmaları Hızla SürüyorKayseri Raylı Sistem Güzergahında Yol Çalışmaları Hızla Sürüyor :Büyükşehir Belediyesi’nin Mimarsinan Kavşağı ile İldem arasındaki raylı sistem güzergahında sürdürdüğü yol çalışması yoğun bir şekilde devam ediyor. Harikalar Diyarı önünde yoğunlaşan ekipler, yolu Ramazan Bayramına kadar bitirmek için sahur vaktine kadar çalışıyorlar.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ulaşımı daha da rahatlatmak için bir taraftan raylı sistem ağını genişletmeye çalışıyor, diğer taraftan da güzergahtaki yolları yeniden elden geçiriyor. Mimarsinan Kavşağı ile İldem arasında süren yol çalışmasında birinci kat asfaltlama ve yaya yolları büyük ölçüde tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri raylı sistem nedeniyle yolun daralmaması için imarın elverdiği bölgelerde yol genişletme çalışması da yaptı.

Raylı sistemin sağında ve solunda ikişer şeritli kara yolu ve kaldırım çalışmalarının yanı sıra Harikalar Diyarı önünde kavşak çalışması da başladı. Kavşağın yoğun bir şekilde kullanılacağı düşünülerek bu doğrultuda bir planlama yapıldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolu Ramazan Bayramına kadar yetiştirmek için gayret gösteriyor. Bu nedenle ekipler sahura kadar çalışıyorlar. Gündüz yolların altyapısı yapılıyor, gece ise asfaltlama gerçekleştiriliyor.

Kayseride Sahura Kadar Yol Çalismasi

 

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.