Karsta Lojistik Merkez Belirsizliği Vatandaşları Huzursuz EdiyorKarsta Lojistik Merkez Belirsizliği Vatandaşları Huzursuz Ediyor :Kars’ta Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu hattına paralel yapılması planların Lojistik Merkez ile ilgili geçen süreç içerisinde çivi çakılmaması vatandaşları tedirgin ediyor.

2011 yılından beri sürekli gündemde olan yapılıp yapılmaması yılan hikayesine dönen Lojistik Merkez Karslıların huzurunu kaçırıyor. Lojistik Merkez’in Erzurum’da yapıldığını ve tamamlanmak üzere olduğunu belirten Karslılar, Lojistik Merkez ile ilgili adım atılması gerektiğini belirttiler.

BTK Demiryolu hattının bitme aşamasına gelmesine rağmen görünürde lojistik merkezle ilgili çalışma olmaması Karslıları kara kara düşündürüyor.

Erzurum’a yapılan lojistik merkez, BTK Demiryolu ile eş zamanlı bitirileceği için bölge illerine ve bölge ülkelerime mal satan büyük şirketler yatırımlarını Erzurum’a yönlendireceklerdir. Bu durumda Kars Lojistik merkez birkaç yıl içinde bitirilse bile çok fazla bir işlevi olmayacak diyen vatandaşlar Lojistik Merkez ile ilgili adım atılması gerektiğini kaydettiler.

Lojistik Merkez’in Kars’ın gelişmesinde önemli etken olacağını belirten vatandaşlar; “Biz Lojistik Merkez ile ilgili kesin adım atılmasını istiyoruz. Önce Mezra Köyü bölgesinde yapılacak denildi. Şimdi Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılacak diyorlar. Erzurum’da Lojistik Merkez tamamlanmak üzere. Özellikle yetkililerden Lojistik Merkez ile ilgili kesin bir şey yapılmasını istiyoruz” dediler.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde KARSİAD üyeleriyle toplantı yapan Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen’de Lojistik Merkezi gündeme getirmişti.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen; “Şehrimizin lojistik merkezi olması konusunda çalışmalar başladı. Bu çalışmalar vekiliyle ilimizin dinamikleriyle (Kurum ve Kuruluşları) belli bir aşamaya gelmiş durumda. Öncelikle aşama kaydedilmiş olan Lojistik merkezi talebimizin sonlandırılması gerekmektedir. Akabinde muhakkak ki Serbest bölge şartları incelenerek ilimize katkıları doğrultusunda projelendirilmesine ve sonuçlandırılmasına gidilebilir. Yalnız unutmamak lazım ki bitirilmesi gereken bir lojistik merkezi projemiz bulunmaktadır. Her şey tamam da bizimle birlikte Lojistik merkezi yatırımına başlayan Erzurum şuan yatırımını bitirmek üzere biz de ise sadece söylenti ve beklenti var. Bir an önce Lojistik Merkezi Projemiz Bitirilmeli. Yoksa Kandırıldığımızı düşünmekteyiz” diyerek Lojistik Merkez ile ilgili adım atılmasını istemişti.

KARSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dereci ve yönetim kurulu üyeleri Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen ile yaptıkları toplantıda projelerin hızlandırılması ve aşama kaydedilmesi için, Bu doğrultuda ilimizin diğer dinamik kuruluşlarının da davet edilerek 2 adet Lojistik merkezi olan ve 2 adet de serbest ticaret bölgesi olan illerimizin ziyaret edilmesine, ziyaret sonrası gündemlere ilişkin bir toplantı daha gerçekleştirilmesine ve o doğrultuda çalışmaların devam ettirilmesine karar alındı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.