Atatürk’ün Ölüm Yıl Dönümünde Özel Yataklı Trenle Selanik TuruAtatürk’ün ölüm yıl dönümünde TCDD Taşımacılık AŞ-RAYTUR iş birliğiyle özel yataklı trenle Selanik turu düzenlenecek.

TCDD Taşımacılık AŞ’den yapılan yazılı açıklamada, TCDD Taşımacılık AŞ-RAYTUR iş birliğiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde özel yataklı trenle Selanik turu düzenleneceği belirtildi.

Selanik’in yanı sıra Kavala’nın da gezileceği 3 gece 4 günlük turun, 8 Kasım’da İstanbul Ispartakule İstasyonu’ndan başlayacağı, 11 Kasım’da yine aynı istasyonda sona ereceği kaydedildi.

İki kişilik odada kişi başı 650 avro olarak belirlenen tur ücretinin, özel tren bedelini, 4 veya 5 yıldızlı otelde 1 gece konaklamayı, sabah kahvaltısını, öğlen ve akşam yemeklerini, rehberlik hizmetlerini, seyahat sigortasını içerdiğine işaret edilen açıklamada, “5 yıldızlı otel konforuna sahip özel yataklı trenle gerçekleştirilecek olan tur, sadece seyahat değil, tren yolculuğunun da keyfini yaşama imkanı sunuyor. Tur rezervasyonu için 0 312 417 00 21 ile 0 553 247 31 64 numalar aranabilecek.” ifadesi kullanıldı.

1. Gün 08 /11 /2017 İSTANBUL / SELANİK
İstanbul Ispartakule Tren istasyonunda saat 20:30’ da buluşma, Saat 21.30’da Yunanistan Drama istasyonuna hareket. Trende konaklama.

2. Gün 09 /11 /2017 DRAMA/KAVALA/SELANİK
Sabah saat 08:30’ da Drama ya varış. Kahvaltımızı trende aldıktan sonra, Otobüse transfer ardından Kavala’ya hareket. Kavala’ya varış ve Kavala turu (Panoramik olarak Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi, Kavala’da öğle yemeği molası. Philippion Antik kalıntıları geziliyor). Tur sonrası Selanik’ e hareket. Otele yerleşme. Akşam yemeği müzikli taverna’ da. Konaklama otelde (4*)

3.Gün 10 /11 /2017 SELANİK
Otelde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından, Selanik şehir turu (İlk ziyaret yerimiz Atatürk’ün evi, Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Panoramik olarak Osmanlı ve Bizans eserleri görülecektir. Yunanistan’ın en büyük katedrallerinden biri olan Aya Dimitros Katedrali). Öğleden sonra yemek ve şehir gezisi için serbest zaman. Belirlenen saatte buluşma sonrası, Selanik tren garına transfer. Saat 20:00’ da hareket, Akşam yemeği ve Konaklama trenimizde.

4. Gün 11 /11 /2017 İSTANBUL
Trende kahvaltımızın ardından sabah saat 09:00’ da Ispartakule Tren istasyonuna varış ve turumuzun sonu başka turlarımızda buluşma üzere vedalaşma.

TUR ÜCRETİ
Trende ve Otelde İki kişilik odalarda kişi başı : 650 € /Peşin ( Worldcard’a 4 Taksitte 680 €)
Tren ve Otelde tek kişi : 850 € /Peşin (Worldcard’a 4 Taksitte 885 €)

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER:
Özel yataklı tren
gün trende kahvaltı
gün Kavala’ da öğle yemeği
gün akşam Selanik’ de tavernada yemekli eğlence
gün Selanik’ de öğle yemeği
Selanik’te (4*) lı otelde bir gece oda ve kahvaltı konaklama
gün Akşam yemeği trende
Gün kahvaltı trende
Programda belirtilen ören yerleri ve müze giriş ücretleri
Lüks otobüslerle transferler
Türkçe Rehberlik hizmetleri
Seyahat Güvence Paket sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Yunanistan vize ücreti:120 € (Sigorta dâhildir). Yeşil pasaporta vize muaftır. Nakit tahsis edilir.
Yurtdışı çıkış harcı (15-TL Banka Şubelerine yatırılacak ve dekont yurtdışına çıkışta gümrükte görevlilere ibraz edilecektir).
Kişisel harcamalar ve ekstra giderler.1 Comment

  1. Sayın TCDD ve Raytur, madem turistik amaçlı olarak Selanik’ e trenle ulaşım sağlamak mümkün, o zaman burada birçok kez dile getirdiğim İstanbul-sofya (Avrasya expresi) gibi neden İstanbul – Atina arasında bir “İyonya expresi” düşünülemiyor. Orada kökeni ve ilişkileri olan birçok türk olduğu gibi, kökeni İstanbul ve anadolu olan birçok da rum var. böyle bir ten o kadar büyük iş görür ki. Bu proje Yunan demiryolları ile ortak yapılabilir. Hatta İstanbul Atina yı TCDD, Selanik İzmir feribotunu yunanlılar işletebilir. Çünkü bir adalar ülkesi olduğu için onlar denizde biz de tek parça kara ülkesi olduğumuz için demiryolunda iyiyiz. Kazanan iki ülkenin halkları olur.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.