Tren Kazalarının Önlemenin Tek Yolu Demiryolu Meslek Liselerinin Tekrar Açılmasıtren kazalarinin onlemenin tek yolu demiryolu meslek liselerinin tekrar acilmasi
tren kazalarinin onlemenin tek yolu demiryolu meslek liselerinin tekrar acilmasi

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak-Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker Ankara, Marşandiz istasyonu’ndaki gibi kazaların yaşanmaması için yolun kontrolünün uzmanlar tarafından yapılması gerektiğini ifade ederek, Demir yolu Meslek Liseleri’nin tekrar açılması, Raylı Sistemler Fakültesi ve Meslek Yüksek Okullarına daha fazla önem verilmesi ve ayrıca demiryollarının devlet tarafından işletilmesi gerektiğini söyledi.

Yaşanan bu kazalar alt kademeye yüklenerek kaçılacak bir olay değildir. Yönetim biriminde bulunanlarında kazada katkılarının dolaylı olarak olduğunu düşünüyoruz. UDEM HAK-SEN Gelen Başkanı Abdullah Peker açıklamasında, Ankara, Manşandiz istasyonu’ndaki “Feci tren kazasının meydana geldiği mevkide sinyalizasyon hatasının ve eğitimsiz personelin göreve gönderilmesi sonucu olduğu açıkca görülmektedir. TCDD’nin bünyesinde yıllar önce Binlerce yol bekçisi vardı şimdi bu rakam neden çok altlara düştü. Şu an 59 yol bekçisi var. Emekliği ayrılan bekçinin yerine ise yeni personel alımı yapılmıyor. Yol bekçilerinin sayısı ihtiyaca göre artırılmasını tavsiye ediyoruz.

Bu personel ihtiyacını karşılanması için Demir yolu Meslek Liseleri’nin tekrar açılmalı ve acilen hizmete geçirilmesi gerekliliği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Raylı Sistemler Fakültesi ve Meslek Yüksek Okullarına daha fazla önem verilmesi şarttır.

Yaşanan kazanın son kaza olması dileğiyle tüm ülkemize ve Demir yolu camiasına başsağlığı diliyorum.
Yaralılarımıza geçmiş olsun Allah şifa versin diyorum. (Abdullah Peker UDEM HAK-SEN Genel Başkanı)

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.