Stajyer Hava Trafik Kontrolörleri DHMİ Havacılık Akademisi’nden Mezun Oldu

Stajyer Hava Trafik Kontrolorleri DHMI Havacilik Akademisinden Mezun Oldu
Stajyer Hava Trafik Kontrolörleri DHMİ Havacılık Akademisi’nden Mezun Oldu

DHMİ Havacılık Akademisi’nde eğitimlerini başarı ile tamamlayan Stajyer Hava Trafik Kontrolörleri mezun olmaya hak kazandı.

Türkiye’deki havalimanlarının Hava Trafik Kontrol (ATC) ünitelerinde çalışacak olan Stajyer Hava Trafik Kontrolörleri, DHMİ Havacılık Akademisi’nde 13 Ağustos 2021 tarihinde başlayan 130. Dönem Temel Hava Trafik Kontrol Kursu, (Meydan Kontrol /Yaklaşma Manuel) 5 Ağustos 2022 tarihinde sona erdi. Temel Hava Trafik Kontrol eğitimlerinin teori kısmı, uzaktan eğitim yöntemi ile başarıyla tamamlandı. Uygulama eğitimleri ise Esenboğa Havacılık Tesisleri’nde devam etti.

Eğitim süreçlerini başarıyla tamamlayan mezunlara diplomaları DHMİ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan törenle verildi.

Törende konuşan Genel Müdür Yardımcısı Erhan Ümit Ekinci, eğitimi başarıyla tamamlayan mezunları tebrik ederek, görevlerinde başarılar diledi.

Modern eğitim vizyonu, uzman eğitmenler ve teknolojik altyapı imkânlarıyla DHMİ Havacılık Akademisi tarafından gerçekleştirilen Hava Trafik Kontrolörlerinin temel ve hizmet içi eğitimleri, personelin mesleki tüm yeterliliklere sahip olması gereğinin bilinciyle yürütüldüğünü belirten Genel Müdür Yardımcısı Erhan Ümit Ekinci, “Görevi nedeniyle şehir dışında bulunan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Hüseyin Keskin adına hepinizi sevgi ile selamlıyorum. 13 Ağustos 2021 tarihinde başlayan Temel Hava Trafik Kontrol Kursu’nun, yoğun eğitim süreci tamamlandı. Mezun olan 58 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü sektörün en önemli mesleklerden biri olan Hava Trafik Kontrolörlüğünü icra etmek için göreve başlayacaklar. Yeni başlayacak arkadaşlarımızla birlikte Hava Trafik Kontrol personeli sayımız 2008’e yükselmiş oldu” dedi.

Konuşmaların ardından diploma törenine geçildi. 130. dönem birincisi Uğur Küçük Terzi’ye diplomasını Genel Müdür Yardımcısı Erhan Ümit Ekinci takdim etti. 130. dönem ikincisi Elif Naz Aral diplomasını Teftiş Kurulu Başkanı Erdinç Kahraman’dan aldı. 130. dönem üçüncüsü Halil İbrahim Doğan’a ise diploması İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Çiğdem Güvenç tarafından verildi.

Törende Daire Başkanları, Daire Başkan Yardımcıları ve Esenboğa Havalimanı Başmüdürü de hazır bulundu.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar