Orange Empire Demiryolu Müzesi Antika Araç Tutkunlarına Ev Sahipliği YaptıOrange Empire Demiryolu Müzesi Antika Araç Tutkunlarına Ev Sahipliği Yaptı :Antika Otomobil Şovu, klasik araç meraklılarını ABD’nin California eyaletindeki Perris şehrinde buluşturdu.

Ülkenin dört bir yanından özel olarak getirilen yüzlerce klasik otomobil ve kamyonetin sergilendiği şovda, İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılmış askeri araçlar ve Kore-Vietnam savaşından kalma üzerinde hala ağır silahlar bulunan tanklar yoğun ilgi gördü.

Geniş bir arazi üzerine kurulu 19 ayrı bölümden oluşan Orange Empire Demiryolu Müzesi’nde düzenlenen sergide 1900′lerden kalma buharlı lokomotif turunun yanı sıra ziyaretçilere makinistlerin gözetiminde tren kullanma imkanı da sunuldu. 1911 yapımı T model Ford otomobilden 1939 yapımı GM Futureliner kamyonete kadar farklı renk ve modelde klasik araçları ziyaretçilerle buluşturan şovda ayrıca, uzun yıllar belediyede hizmet vermiş itfaiye araçları da sergilendi.

Orange Empire Demiryolu Müzesi, her yıl tarihi demiryolu hattını canlandırmak ve ulaşımda demiryolunun önemini halka hatırlatmak amacıyla çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.